4-х мільярдна історія розвитку землі спресована художником до 4-х хвилинного відео

0
11

Наша земля за 4,5 млрд років існування пройшла багато етапів розвитку: від розбитого астероїдним потоком млявої кулі з розплавленої породи до блакитної планети, на три чверті покритої океаном, що містить органічне життя, і суші, що стала домом для поки єдиною у всесвіті технологічної цивілізації.

Епічна планетарна історія землі була нещодавно візуалізована художником і фахівцем-комп’ютерником девідом а. Робертсом, який створив відеоролик тривалістю 4 хвилини, в якому спресований весь процес перетворення планети.

Симуляція починається з зображення сферичної кулі в його ранні роки в якості протопланети. Потім для демонстрації походження та динаміки розвитку тектонічних плит художник переходить у плоску проекцію, де відображається дрейф континентальних плит по землі.

В ході таємничих і тривалих планетарних процесів поступово формуються умови для зародження життя, появи океанів, утворення материків в звичному для нас вигляді. Ближче до завершення ролика можна спостерігати і ефект від технологічного розвитку земної цивілізації, коли вогні великих міст висвітлюють ландшафт землі, а парникові гази починають перетворювати глобальний планетарний клімат.