Актуальність використання відеоаналітікі

0
159

Практично на будь-якому підприємстві фінансові витрати на забезпечення системи безпеки займають зовсім не останнє місце в статтях бюджету. З одного боку, використання відеоаналітікі дає можливість скоротити ці витрати, так як можна буде зменшити чисельність працівників, а з іншого — впровадження відеоаналітікі в систему безпеки забезпечить більш високу ефективність функціонування служби безпеки.

Фахівці стверджують, що безперервна робота оператора за монітором системи відеоспостереження більш 20-30 хвилин призводить до неефективної роботи, оператор може пропустити важливі події. При використанні відеоаналітікі для оператора пріоритетними функціями залишаються оцінка ситуації і прийняття необхідних дій. Видеоаналитика забезпечить виявлення тривожних подій, а це значно знизить робоче навантаження на оператора. Подібна система роботи забезпечить більш ефективне функціонування системи безпеки.

В даний час існує безліч рішень по відеоаналізу, що мають різні функції, які мають місце застосування не тільки в системах безпеки. Один з найбільш ефективних методів застосування відеоаналітікі — це контроль за периметром. Для максимальної надійності спільно використовують системи відеоспостереження та системи охорони периметра. З допомогою відеоаналітікі оператор буде знати про факти проникнення на територію об’єкта, наприклад, шляхом подолання огорожі, але, в той же час, виключено помилкове спрацьовування в тому випадку, якщо, наприклад, хтось просто наблизився до території. Головним достоїнством відеоаналітікі є саме можливість відкидати помилкові тривоги. З допомогою спеціальних налаштувань в системі, вона не буде реагувати, наприклад, на рух птахів і тварин.

Зрозуміло, видеоаналитика має безліч переваг в роботі системи безпеки. Головним питанням при її впровадженні на об’єкті стає окупність фінансових вкладень. Керівництво аналізує витрати на впровадження відеоаналітікі на об’єкті і можливий збиток, якщо загроза буде реалізована. Попередити проблемну ситуацію завжди простіше, ніж ліквідувати її наслідки. Саме видеоаналитика дає можливість оператору як можна раніше відреагувати на подію і зробити відповідні дії. Видеоаналитика не може бути використана як самостійне рішення, вона впроваджується в систему управління видеоизображениями. Перед вибором відповідної системи варто звертати увагу не тільки на заявлені в рекламі характеристики, але і на результати різних тестів.