Аналогові системи відеоспостереження — чи є у них майбутнє?

0
130

У сучасному світі питання забезпечення безпеки будь-якого об’єкта вже давно не вирішується лише за рахунок охоронця, який може подрімати в найвідповідальнішу хвилину. Такий п’ятихвилинний сон може зіграти на руку зловмисникам. Таким чином, для того, щоб у повній мірі встановити контроль за перебігом ситуацією використовуються системи відеоспостереження. Тим більше, що в сучасному світі технології відеоспостереження дозволяють використовувати їх для самих різних цілей. Які ж з систем відеоспостереження впевнено крокують у майбутнє, а які є пережитком минулого?

Неодноразово ми чуємо поняття аналогове і цифрове відеоспостереження. Ці системи відрізняються один від одного використовуваним устаткуванням. У першому варіанті використовуються аналогові камери. Багато хто вважає, що таке відеоспостереження поступово відходить на другий план за рахунок стрімкого розвитку ip технологій. Давайте розберемося, чи дійсно аналогове відеоспостереження настільки застаріло і не знаходить більше своїх користувачів.

Найчастіше системи відеоспостереження, побудовані на використанні аналогових камер відеоспостереження, використовують для спостереження за невеликими об’єктами. Таку систему можна застосувати для контролю за невеликими офісами, складами, автостоянками і т. д. Що з себе представляють аналогові камери? Аналогові відеокамери — це оптичні пристрої з ПЗЗ — матрицями, що формують відеосигнали зі світлових потоків, які проходять крізь об’єктив і групу лінз. Чому ж завоювали свою популярність аналогові системи відеоспостереження?

Основними перевагами аналогового відеоспостереження є вартість камер. Купівля аналогових камер за ціною обійдеться дешевше ніж сучасного ip обладнання. Також аналогові камери мають досить великий вибір обладнання, що спрощує процес підбору камер за певними параметрами. Аналогові камери легко можна поєднати між собою, навіть якщо вони відрізняються по фірмі-виробнику. Також не становить праці підключити нові камери до існуючої системи відеоспостереження. При використанні аналогових камер відеоспостереження не виникає великих труднощів, так як вони досить прості в управлінні. Загалом, для побудови і запуску системи аналогового відеоспостереження не потрібні більші витрати. Однак, питання дешевизну таких систем спірне. При детальному вивченні цінової політики повного набору обладнання і витрат на установку аналогового і ip відеоспостереження, можна змінити думку про низькій вартості на користь цифрових систем.

По багатьом параметрам аналогові камери відеоспостереження значно відстають від цифрових технологій. Наприклад, велика частина аналогових камер не має таких сучасних можливостей, як вбудований детектор руху і аудіоканал, цифровий зум. При об’єднанні з іншими системами охорони також можуть виникнути складності. Відеосигнал, який передають аналогові відеокамери не є зашифрованим, на відміну від сигналу, що передається ip-камерами.

Загалом, аналогова технологія морально зношується і в сучасному світі відеоспостереження створюється ситуація, що обмежує повноцінне використання такого обладнання. Мабуть, ip пристрою впевнено крокують у майбутнє, розвиваються нові технології, які, безсумнівно, знаходять своїх користувачів. Компанія «Cambat» тримає руку на пульсі! Наша команда безперервно стежить за новинками в світі відеоспостереження. Ми намагаємося впровадити кращі технології в наші сервіси!