Apple загрожує повна заборона на продаж iphone в китаї

0
7

Над бізнесом apple в китаї нависли темні хмари. Компанія xiaoi robot вісім років тому подала в суд на it-гіганта за порушення її патентних прав на голосовий помічник siri. Компанія належить shanghai zhizhen intelligent network technology co. Яка нещодавно подала позов до верховного народного суду китаю з вимогою до apple виплатити їй понад 1,5 мільярда доларів за порушення патентів.

Через що суперечка

Програмне забезпечення siri було створено в 2007 році і спочатку використовувалося в текстових чатах. У 2010 році siri була придбана компанією apple за 200 мільйонів доларів і згодом, завдяки співпраці з nuance, стала персональним помічником.

Протягом багатьох років, починаючи з 2011 року, компанія apple постійно додавала голосовий помічник siri в свої продукти і зробила його однією з основних функцій iphone. Але в 2004 році shanghai zhizhen подала заявку на китайський патент zl200410053749.9 на little i robot, який був схвалений в 2009 році. На думку позивача, apple порушує цей патент.

Реакція суду

Shanghai zhizhen просить верховний народний суд кнр накласти заборону на виробництво, імпорт і продаж смартфонів iphone, що порушують патент zl200410053749.9. верховний народний суд задовольнив прохання про накладення судової заборони , поки тривають слухання у справі.

Якщо shanghai zhizhen в кінцевому підсумку виграє справу, то apple може зіткнутися з перспективою повної заборони на продаж свого флагманського продукту iphone в китаї, який є надзвичайно важливим ринком для компанії з купертіно.