Асферичний обєктив для камер відеоспостереження

0
169

Самим головним елементом камери відеоспостереження є її об’єктив. Саме ця деталь має найбільший вплив на рівень якості отриманого зображення. У стандартних камерах відеоспостереження використовуються сферичні лінзи. Таку назву вони отримали через відповідної форми їх поверхні. В даний час найбільш поширеними стають асферичні об’єктиви. Для створення таких пристроїв застосовуються різноманітні методи для шліфування поверхні. На ринку відеоспостереження ми можемо побачити асферичні об’єктиви, які мають різні форми, а також можуть володіти різними характеристиками.

Звичайні сферичні об’єктиви поступаються асферичним в деяких показниках. Наприклад, якщо взяти сферичний об’єктив, який буде виконаний у гарному якості, то він буде досить великого розміру, так як він має багато лінз для коригування зображення. Але, враховуючи цей фактор, все одно картинка може мати деякі недоліки, а отримати зображення високої якості є досить складним завданням.

Порівняно із звичайними об’єктивами, асферичні мають значно менший розмір. В основному на ринку відеоспостереження поширені японські фірми-виробники таких об’єктивів. Вони забезпечують виробництво і тестування цього обладнання на високому технологічному рівні.

Ще не так давно асферичні об’єктиви застосовувалися для виготовлення техніки і машин. Але з розвитком технологій виробництва ці пристрої стали використовувати для систем відеоспостереження, які вимагають зображення високої якості. Прикладом може послужити система відеоспостереження, встановлена в банківській установі.

Асферичний обєктив для камер відеоспостереженняМасове поширення асферичних об’єктивів зупиняє важкий процес їх виробництва, великі виробничі витрати і високі ціни реалізації. Наприклад, виготовлення звичайного сферичного об’єктива обходиться приблизно в 3-5 разів нижче асферичного. Але так як габарити останнього значно менше, то підсумкова вартість асферичного перевищує сферичний всього в 2 рази. Переваги в якості отриманого зображення з використанням таких об’єктивів очевидні. З розвитком виробництва ціна такого обладнання значно зменшується, що призводить до більш широкого їх розповсюдження.

Асферичні об’єктиви можуть застосовуватися при самих різних умовах, наприклад, можливе фотографування на маленькій відстані при поганому рівні освітленості. Багато японські компанії-виробники виготовляють подібні об’єктиви, які застосовуються для охоронних систем відеоспостереження. Можливо, при подальшому зниженні вартості такого обладнання, воно стане більш поширеним серед користувачів. Технічні характеристики асферичних об’єктивів здатні перенести сферу відеоспостереження на інший рівень.