Банки росії позбавлять можливості контролювати біометрію клієнтів

0
22

У майбутньому році російський уряд має розробити механізм передачі біометричних даних громадян з банків в єдину біометричну систему( єбс), яка буде управлятися мінцифри, заявив голова комітету держдуми з інформаційної політики олександр хінштейн.

Примітно, що всі вже зібрані дані будуть зберігатися на серверах єбс, а банки позбудуться можливості залишати у себе будь-які біометричні параметри клієнтів. На сьогоднішній день практично всі банки мають можливість збирати біометричні параметри клієнтів за їх згодою. Проте вже до осені наступного року всі ці відомості надійдуть в державну структуру єбс, створену мінкомзв’язку (нині мінцифри) і банком росії ще в 2018 році. Оператором системи єбс виступає «ростелеком». За три роки роботи в системі зареєструвалося всього близько 216 тис.користувачів, а в грудні рада федерації надала єбс статус державної інформаційної системи (двс).

Біометричні дані, на підставі яких громадянина росії зможуть однозначно ідентифікувати, будуть розміщуватися на серверах єбс. Для банків буде доступно використання усіченої, так званої «легкої» біометрії, що дозволяє підтвердити особистість, але не дозволяє однозначно реконструювати його зовнішність. Наприклад, при видачі пропусків будуть використовуватися так звані вектори — комплект точок на обличчі людини, що дозволяють його ідентифікувати. Однак використовуючи ці точки, неможливо створити повноцінний портрет людини.