Бездротові технології відеоспостереження

0
288

Відеоспостереження вже давно зарекомендувало себе як ефективний метод контролю і забезпечення безпеки на об’єктах. Широко поширені системи аналогового відеоспостереження не завжди застосовні для організації спостереження за далеко розподіленими об’єктами. Якщо навіть установка обладнання і прокладання з’єднувальних кабелів буде можливим, то цей процес буде досить трудомістким і дорогим.

Ці труднощі можна виключити при використанні бездротових систем відеоспостереження. Використання бездротових систем відеоспостереження має масу переваг:

  • користувач має картинку з цифровим якістю і можливість віддалено керувати пристроями;
  • установка бездротової системи відеоспостереження не займає велику кількість часу;
  • зменшуються витрати на установку в розрахунку на одну одиницю обладнання;
  • можливість індивідуального підбору використання відеокамер, їх переміщення в потрібний момент, додавання або, навпаки, відключення;
  • подібне обладнання дозволяє створити мобільну систему відеоспостереження.

В даний час на ринку відеоспостереження представлено безліч варіантів устаткування для створення безпровідних систем. Для того, щоб ефективно побудувати систему відеоспостереження, користувачеві необхідно враховувати ряд важливих факторів при підборі бездротових технологій. Перше помилкове припущення користувача, коли він вважає, що при створенні бездротової системи відеоспостереження немає необхідності в прямій видимості для створення радіоканалу. Якщо буде відсутня пряма видимість, то радіоканал буде працювати дуже неефективно, буде маленька швидкість передачі даних. Для того, щоб бездротова система добре функціонувала, потрібно виконувати умова прямої видимості між джерелом і отримувачем відеосигналу.

Наступне питання постає перед користувачем при виборі обладнання для системи відеоспостереження. Вартість спеціалізованих пристроїв вище побутових, але це не привід зробити вибір на користь останніх. Спеціалізоване обладнання володіє безліччю переваг: пристрої можна використовувати в зовнішньому середовищі, так як вони мають захист від впливу зовнішніх факторів навколишнього середовища і широкий температурний діапазон; є можливість вибору різних режимів роботи та ін.

Використання бездротових систем відеоспостереження придбало популярність в таких сферах діяльності, як транспорт( контроль за ситуацією на мостах, магістралях), у торговельних організаціях, громадських місцях і на інших об’єктах, де підключення провідного обладнання неможливо або занадто витратно.