Безпека хмарного відеоспостереження

0
171

Багато хто, почувши про хмарному відеоспостереження, поставлять під питання безпеку використання таких технологій. Хтось вважатиме, що ризик втрати даних в інтернеті неминучий і краще використовувати давно перевірені звичайні системи відеоспостереження, а нові технології залишити на потім. Звичайно ж, якби постачальники таких послуг, як хмарні сервіси відеспостереження, не могли забезпечити безпечний доступ і зберігання інформації, то навіть мови не могло бути про їх використання.

Існують різні способи, які забезпечують максимальний захист передачі даних і доступу до них. По-перше, вся інформація передається тільки з використанням зашифрованого каналу передачі даних. Крім цього, зберігання всієї інформації здійснюється також у зашифрованому вигляді. До такого способу захисту можна віднести фіксацію подій, що відбуваються. Іншими словами, фіксується кожен підтверджений доступ до облікового запису, а також всі спроби увійти, коли був використаний неправильний логін або пароль. Як правило, користувач отримує повідомлення про введених невірних даних при вході в особистий кабінет.

Використовується оповіщення користувача про різні події. Наприклад, якщо в загальній системі відеоспостереження сталося відключення однієї камери, то буде надіслано повідомлення про подію. Про інші зміни (перебої з харчуванням, відсутність інтернет підключення) систем також повідомляє. Досить зручною є функція повторної авторизації. Для того, щоб підтвердити вхід в систему, користувач повинен ввести код, який надсилається на мобільний телефон. Це захистить доступ до облікового запису навіть у тому випадку, якщо логін і пароль з якоїсь причини став відомий іншим особам.

Краще буде виключити можливість використання однієї і тієї ж облікового запису в один і той же момент, але з авторизацією з різних комп’ютерів або інших пристроїв. Для перегляду будь-яких даних в хмарному сервісі, як правило, є функція надання доступу до відеокамер іншій людині. З її допомогою користувач може контролювати час доступу і вибрати конкретні камери, до яких доступ буде наданий.

Користувачеві не варто турбуватися про ризик втрати інформації або про несанкціонований доступ до облікового запису. Сучасні технології дозволяють на максимальному рівні захистити дані користувача від несанкціонованого доступу. Хмарний сервіс відеоспостереження — це ефективний і надійний спосіб організації контролю на об’єкті.