Біопаливо на марсі створять земні мікроби і водорості

0
18

Однією з головних проблем, що стоять перед першими колонізаторами марса, є забезпечення експедицій достатньою кількістю палива, необхідного для повернення астронавтів на землю. Транспортування палива з землі є дорогим і трудомістким процесом. У зв’язку з цим вчені з технологічного інституту джорджії розробили концепцію технології, що дозволяє створювати паливо безпосередньо на марсі, використовуючи наявні на планеті ресурси.

Виробництво ракетного палива і рідкого кисню на марсі планується здійснювати за допомогою земних бактерій і наявного на червоній планеті вуглекислого газу, замороженої води, а також сонячного світла. Відомо, що запланована на період до 2030 року доставка на землю 500 грам марсіанської породи зажадає наявність на орбіті корабля масою 500 кг, більшу частину з якої становить доставлене з землі паливо. Вчені підрахували, що для виведення на орбіту марса і подальшої доставки на землю корабля з астронавтами і корисним вантажем до 500 кг потрібно відправити земний корабель з корисним навантаженням до 600 тонн (метан і рідкий кисень). Вартість такої експедиції складе понад 8 млрд доларів.

Альтернативна технологія технологічного інституту джорджії передбачає використання двох земних організмів для створення біологічних реакторів, що виробляють кисень і біологічне паливо 2,3 — бутандіол-речовина, що використовується на землі для виробництва штучної гуми. В процесі роботи біореактора може бути отриманий надлишковий кисень масою до 44 тонн, який можна використовувати для підтримки земної колонії.

У біореакторі будуть «працювати» доставлені з землі ціанобактерії (водорості), які здатні витягувати вуглекислий газ з марсіанської атмосфери і використовувати сонячне світло для створення цукрів. Другий організм-модифікована кишкова паличка-перетворює цукор в паливо для ракет та інших силових установок. Розмір самого біореактора можна порівняти з розміром декількох земних футбольних полів.

За заявою вчених, нова технологія на 30% ефективніше, ніж робота каталітичних установок з отримання кисню на марсі за допомогою метану, що доставляється з землі. В даний час розробники прагнуть підвищити ефективність біореакторів для зменшення їх розмірів і маси. Також вчені досліджують вплив на біологічні земні організми специфічних умов життя на марсі, де панують низькі температури, а атмосфера не захищає живі організми від сонячного ультрафіолету, здатного вбити ціанобактерії.

Gatech