Bloomberg: apple працює над створенням аварійного супутникового зв’язку для iphone

0
14

Apple веде розробку нових функцій, які дозволять обмінюватися даними з супутниковими системами, повідомляє bloomberg. Поки мова йде про створення нової системи, яка дозволить відправляти текстові повідомлення в екстрених ситуаціях навіть в тих місцях, де немає покриття звичайними телекомунікаційними мережами 2g/3g/4g/5g. Це дозволить сповіщати власників смартфонів iphone про збої в доступі до звичайної мережі і про інші надзвичайні ситуації в районах, де немає стільникового зв’язку.

Хоча в даний час не йдеться про те, що названі аварійні функції з’являться вже в 2021 році, проте відомо, як це буде працювати.

Перша функція, пов’язана з передачею екстрених повідомлень через супутник, буде інтегрована в додаток «messages» в якості третього підтримуваного протоколу зв’язку, поряд з sms і imessage. Вже обраний колір « «сірий», в якому будуть з’являтися повідомлення. Їх довжина виявиться обмежена.

Для підтримки функції розробляється новий інструмент під кодовою назвою stewie. Текстові повідомлення будуть автоматично відправлятися на телефон, позначений в системі для екстреного контакту. Відправлення відбудеться, навіть якщо включений режим»не турбувати». Дана служба буде працювати через сервіс «emergency sos», а також, можливо, дозволить обробляти і телефонні дзвінки.

Друга функція дасть можливість повідомляти через супутникові мережі про великі надзвичайні ситуації. Наприклад, це можуть бути авіакатастрофи або пожежі. Сервіс стане аналогом викликам » 911 » (в сша). Він автоматично передасть інформацію про місцезнаходження користувача та його медичний ідентифікатор.

Про можливість підключення iphone 13 до супутникових мереж повідомляв кілька днів тому аналітик мін-чі куо. З його слів, ця модель смартфона буде здатна підключатися до орбітальної угруповання супутників зв’язку, що знаходяться на низькій навколоземній орбіті. Ця функція дозволить користувачам здійснювати дзвінки і відправляти повідомлення там, де немає покриття мереж 4g і 5g. Пізніше, однак з’явилося спростування цих чуток. Їх вважають недоведеними або недостовірними.

За даними bloomberg, apple не планує створювати альтернативну можливість для підключення до супутникових систем зв’язку. Як тільки буде реалізована сама можливість, її застосування виявиться обмежене тільки «кризовими сценаріями».

Особливість даної функції в тому, що для підключення до супутників потрібно використовувати спеціальний модемний чіп. Оскільки apple продовжуватиме використовувати технології qualcomm протягом наступних кількох років, очевидно, що нові функції не з’являться в iphone раніше цього часу. Поки неясно, чи стане apple в майбутньому партнером компанії globalstar, як припустив куо. Конкуренти globalstar, iridium communications і omnispace, ніколи не працювали з apple.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд точки доступу wi-fi 6 aruba instant on ap22 з хмарним управлінням . Точка доступу hpe aruba ap22 орієнтована на сегмент малого бізнесу і підтримує бездротовий стандарт останнього покоління wi-fi 6. Вона здатна обслужити приміщення в кілька сотень квадратних метрів і може бути рекомендована для забезпечення швидкого бездротового доступу десятків клієнтів в офісах, на публічних просторах і навіть у домашніх користувачів. Детальніше про це читайте в статті » огляд точки доступу wi-fi 6 aruba instant on ap22 з хмарним управлінням «.

читайте також:

d-link представила гігабітний комутатор dis-100g-8w для важких умов експлуатації