Чутливість камери відеоспостереження

0
265

Існує безліч параметрів, які розглядають при виборі камер відеоспостереження. Одним з найважливіших критеріїв є чутливість відеокамери. Чутливість камери відеоспостереження — це здатність відеообладнання вести зйомку в темряві. Іншими словами, чутливість — це мінімальний рівень освітленості на об’єкті, при якому відеокамера може отримувати зображення. В характеристиках обладнання, зазвичай, вказується мінімальний рівень освітленості.

Одиниця виміру чутливості камер відеоспостереження — люкс. Чутливість відеокамер залежить від технічних можливостей матриці і від світлосили об’єктива. Чим нижче вказаний рівень чутливості, тим, відповідно, вище її якість. Тобто, в той час, коли рівень освітленості на об’єкті стає гірше, камера буде й надалі передавати помітну картинку. При виборі обладнання варто враховувати, що характеристики різних виробників можуть відрізнятися.

Для того, щоб підвищити рівень чутливості камер відеоспостереження, можуть використовуватися різні методи, які дають можливість адаптуватися їм до різних рівнів освітленості. У чорно-білих камерах відеоспостереження при поганому освітленні на об’єкті відбувається перемикання в режим зниженої роздільної здатності або зростання часу накопичення зарядів, що тягне за собою змазування рухомих об’єктів (чутливість камери відеоспостереження розмінюється або на роздільну здатність, або на швидкодію). Кольорові відеокамери в умовах поганої освітленості автоматично переходять в режим чорно-білої відеозйомки.

Чутливість камери відеоспостереження

При виборі відеокамер необхідно орієнтуватися на той рівень освітленості, який буде на об’єкті, де планується експлуатація обладнання. Від цього в значній мірі буде залежати ефективність роботи обладнання. Для того, щоб полегшити вибір користувачеві, існують орієнтовні параметри рівня освітленості на об’єкті при різних умовах. Наприклад, рівень освітленості в сутінках становить 1 люкс. Відповідно, камера, яка буде працювати в таких умовах повинна мати показник чутливості 1люкс. До камер з високою чутливістю можна віднести обладнання, в якому значення цього параметра 0,01 люкс і менше. Деякі камери відеоспостереження оснащені вбудованою ІЧ-підсвіткою, щоб здійснювати відеозйомку в темряві або використовується додатково ІК-прожектори для освітлення об’єкта.