Дослідники дізналися характеристики нового hedt-прискорювача amd instinct mi200

0
17

Інформація про новий прискорювач amd на базі процесора aldebaran для високопродуктивних робочих настільних систем (hedt-платформа) потрапило в поле зору дослідників груп coelacanth’s dream. Досліджуючи програмний код, знайдений в github, вони виявили там згадку кодового імені gfx90a. Це вказує на те, що використовуваний процесор є похідним від сімейства gfx 9th family (vega) і, отже, збудований на архітектурі cdna2.

У коді згадуються кілька пристроїв: 1) gfx906_60, який, як передбачається, є кодовою назвою прискорювача instinct mi60; 2) gfx908_120, який відповідає прискорювача instinct mi100; і 3) gfx90a_110, який відноситься до флагманської моделі прискорювача instinct mi200 наступного покоління.

Дослідники відразу розібралися, що в зазначених назвах можна побачити важливу додаткову інформацію. Цифра «60», по всій видимості, означає наявність 60 обчислювальних ядер (cu) в прискорювачі mi60. Відповідно, у прискорювача instinct mi100 буде налічуватися 120 обчислювальних ядер, а прискорювач instinct mi200 буде оснащений 110 ядрами. Це на 10 cu менше, ніж у arcturus (mi100).

Очевидно, що ці дані відображають неповну конфігурацію встановлюваного графічного процесора, а тільки частина характеристик.

Щоб забезпечити готовність для масового випуску, потрібно відключити частину розміщених на кристалі графічного процесора обчислювальних ядер. Це дозволить випускати продукти з урахуванням можливих виробничих дефектів. За чутками, повний набір графічного процесора aldebaran має 128 обчислювальних ядер (128 cu).

Поки немає повної ясності, чи планує amd подвоювати кількість ядер fp32 в архітектурі cdna2. У разі, якщо це буде зроблено, то цей прискорювач зможе показати обчислювальну потужність на операціях з одинарною точністю на рівні 42,2 tflops при тактовій частоті 1500 мгц. Це в 1,82 рази вище, ніж у mi100.

В іншому випадку, навіть якщо підняти тактову частоту для mi200 до рівня не менше 1650 мгц, його обчислювальна потужність на тих же операціях fp32 складе 23 tflops.

Однак прискорювачі, такі як mi200, призначені в першу чергу для вирішення завдань hpc. Тому для них більш важливе значення має продуктивність на операціях fp64. Згідно з попередніми витоками, для повноцінної продуктивності mi200 на операціях fp64, доведеться йти на подвоєння або 4-кратне зростання продуктивності в порівнянні з mi100.

За чутками, випуск mi200 відбудеться вже в 2021 році. Це буде перший багатокристальний графічний процесор amd з двома активними матрицями. Очікується, що він буде оснащений 128 гб більш швидкої пам’яті hbm2e (в 4 рази більше, ніж у mi100).

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих відеокарт для ігор . Вибрати кращу відеокарту для ігор непросто — для кого-то кращою може бути найдоступніша відеокарта, для інших найпродуктивніша. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо щомісяця оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращу відеокарту для ігор в будь — якій ціновій категорії-від дешевше $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті «краща відеокарта для ігор : поточний аналіз ринку».

читайте також:

intel розкрила дорожню карту xe hpg і показала можливості alchemist