Доступна система ip-відеоспостереження

0
106

Багато людей переконані в тому, що варіант з побудовою системи відеоспостереження з допомогою ip-обладнання є більш дорогим, ніж з використанням аналогових камер відеоспостереження. Тому, як правило, вважається, що така система буде актуальна тільки для використання на великих об’єктах або для бізнес-організацій. Зрозуміло, виробники обладнання намагаються переконати користувача, що така думка в корені не вірно, а ip-система відеоспостереження має набагато більше переваг порівняно з аналоговою, а вартість її не є такою високою і повністю виправдовує всі достоїнства.

Не часто користувачі готові спочатку виділити велику суму для встановлення системи відеоспостереження, а тому їх часто вибір падає на аналогову систему відеоспостереження. Крім того, багато монтажники старанно намагаються розповісти користувачам про переваги аналогових систем відеоспостереження, а також про простоту і зручність їх установки. Можна розглянути приблизні витрати на побудову таких двох систем відеоспостереження з урахуванням їх технічних можливостей.

Якщо взяти, наприклад, за об’єкт невелике офісне приміщення, то можна розглянути приблизний варіант побудови системи відеоспостереження. Отже, припустимо, що для спостереження буде достатньо чотирьох відеокамер. Розглянемо технічні вимоги подібної системи. Так як об’єкт невеликий, то від устаткування буде потрібно тільки виконання охоронної функції. Відстань від камер відеоспостереження до об’єктів, за якими буде вестися спостереження, не буде великим, немає необхідності в пристроях з високим дозволом. Так як обладнання буде використовуватися усередині приміщення, то немає необхідності в придбанні антивандальних відеокамер. Як правило, на подібних об’єктах архів з відеозаписами не зберігається більше одного тижня.

Якщо розглядати аналогову систему відеоспостереження, то тут основою системи є відеореєстратор і камери відеоспостереження. Для того, щоб вести спостереження, переглядати архівні відеозаписи потрібен монітор, який також відноситься до витрат на аналогову систему. Зазвичай, при аналоговій системі відеоспостереження, на відміну від ip-системи, необхідно створити спеціальне місце, де буде розташовуватися монітор і відеореєстратор. Крім того, для побудови аналогової системи відеоспостереження буде потрібно ще безліч додаткових пристроїв і витратних матеріалів.

Якщо розглядати ip-систему відеоспостереження, то тут можливий досить бюджетний варіант обладнання. Використання камер відеоспостереження з вбудованою картою пам’яті дозволить одночасно виконувати і функцію відеозйомки та зберігання архіву. Немає необхідності у використанні будь-якого спеціального програмного забезпечення сервера. Крім цього, може бути використаний хмарний сервіс відеоспостереження, яка забезпечує надійне зберігання архівних відеозаписів без придбання додаткового обладнання.

Якщо прорахувати витрати на створення аналогової системи відеоспостереження на подібному об’єкті і ip-системи, то різниця у вартості не буде надто значною. Так, вартість ip-системи буде трохи вище, але ця різниця буде становити орієнтовно 10%. Але при цьому варто враховувати технічні характеристики обладнання та їх відмінності. На відміну від аналогової системи відеоспостереження, ip-системи не потрібно на об’єкті спеціальне місце для установки станційного обладнання, доступ до камер відеоспостереження можливий навіть з мобільного телефону, ip-камери забезпечують більш високу якість зображення, доступ до обладнання набагато зручніше і простіше, можливість розширення системи без додаткових витрат.

Звичайно ж, системи відеоспостереження на кожному певному об’єкті будуть мати свої відмінності в побудові і свої плюси і мінуси використання того чи іншого варіанта обладнання. Можна сказати, що використання сучасних технологій в побудові систем відеоспостереження робить їх більш зручними і функціональними, що цілком відповідає їх вартості.