Досягнення в розвитку відеоспостереження

0
284

Час не стоїть на місці, ми постійно спостерігаємо розвиток і вдосконалення технологій. Сфера відеоспостереження не є винятком. Використання інтернет технологій, сучасних стандартів стиснення і обробки відеосигналу робить можливим передачу відео високої роздільної здатності на будь-які відстані. Зберігання таких відеозаписів не викликає ніяких складнощів. Вже давно стали історією системи відеоспостереження, де використовувалися відеомагнітофон і касети, коли картинка була настільки незрозумілою, що неможливо було розпізнати людину, знятого відеокамерами.

Обладнання стало більш досконалим. Відеокамери, які ми зараз можемо побачити, мають значно менші розміри, але при цьому вони володіють набагато більшою функціональністю, ніж їх попередники. Замість великогабаритного і важкого обладнання на фасадах будівель ми бачимо сучасні пристрої невеликого розміру. Обробка відеосигналу в цифровий формат відбувається відразу ж, після чого відбувається передача даних за допомогою інтернет-з’єднання. З допомогою такого сучасного обладнання користувач може спостерігати за подіями, навіть перебуваючи за сотні кілометрів від охоронюваного об’єкта. Крім цієї можливості, сучасні камери відеоспостереження мають і інші технологічні особливості:

  • підвищений рівень чутливості матриці, що дозволяє більш чітко сприймати інформацію;
  • наявність інфрачервоного підсвічування, що дає можливість вести спостереження в нічний час доби або при поганому рівні освітленості;
  • радіопередача аудіо — і відеосигналів;
  • поворотні пристрої з дистанційним управлінням та інше.

Повний перелік функціональних можливостей сучасного відеообладнання досить великий. Кожен виробник намагається запропонувати користувачеві широку лінійку пристроїв, серед яких можна підібрати обладнання для будь-яких цілей і для будь-яких фінансових можливостей. Зрозуміло, що головним завданням будь-якого обладнання вважається отримання якісного зображення.

Часто на деяких об’єктах використовують поворотні ip камери відеоспостереження, які здатні охопити більшу територію. Завдяки механізму обертання відеокамера має широкий кут огляду при досить високому фокусі зображення. Як правило, це є мінусом ширококутних відеокамер, так як в них акцент робиться не на фокус зображення, а на кут захвату. За допомогою такого обладнання можна істотно скоротити кількість камер відеоспостереження на об’єкті. Якщо правильно розташувати відеокамери, то можна з мінімальною кількістю обладнання забезпечити максимальне охоплення території.

Також простішим став процес запису і зберігання інформації. В даний час для того, щоб зберегти дані з декількох камер відеоспостереження не потрібно купувати кілька записуючих пристроїв. Для цього потрібно відеореєстратор. Сучасні відеореєстратори можуть приймати дані від декількох камер одночасно. Відеореєстратори можуть мати різну кількість каналів для підключення відеопристроїв. Також останнім часом стають актуальними інтелектуальні системи відеоспостереження, здатні впоратися з ще більш складними завдання і в цілому спростити процес моніторингу.