Дозвіл ip відеокамер

0
272

Наше повсякденне життя важко уявити без різноманітних технологій, які ми регулярно використовуємо. Розвиток цифрових технологій внесло істотні зміни і в область відеоспостереження. Багато користувачів почали поступово переходити з аналогового обладнання на цифрові технології. Як правило, система відеоспостереження включає в себе наступні основні елементи: сервер, комутаційні пристрої, ip-камери відеоспостереження. Ми розглянемо більш докладно саме відеокамери.

Всі камери відеоспостереження, включаючи ip-пристрою, відрізняються між собою своїми технічними характеристиками, проаналізувавши які, користувач робить свій вибір на користь того чи іншого обладнання. Для ip-відеокамер важливими технічними параметрами вважаються дозвіл і світлочутливість.

Дозвіл ip-камери відеоспостереження являє собою максимальне число точок, яке може відображатися на моніторі за рахунок цифрового відеосигналу, що передається камерою відеоспостереження. Зрозуміло, при використанні відеокамери з більш високою роздільною здатністю, користувач кінцеве зображення одержати більш якісне. Відеокамери можуть вести запис в різних форматах. Найчастіше зустрічаються наступні: VGA, PAL, HD, FULL HD. Серед всіх зазначених варіантів широкоформатними є тільки два останніх.

Окремо номінальна дозвіл не може правдоподібно передати реальні можливості камери відеоспостереження. Якість картинки може бути зіпсовано через некоректну початкової обробки або низької якості об’єктива. Деякі фірми-виробники застосовують інтерполяцію, щоб штучним чином підвищити дозвіл відеокамери. Найбільш коректний спосіб виявлення цього дозволу — це вимір телевізійних ліній.

Крім дозволу ще одна важлива характеристика — це світлочутливість. Майже всі ip-пристрої володіють меншою чутливістю ніж аналогові пристрої відеозйомки, давно користуються популярністю для організації відеосистем. Одиниця виміру світлочутливості — люкс. Часто можна зіткнутися з тим, що виробники в параметрах відеокамери не вказують реальне значення світлочутливості конкретного пристрою.

Для того щоб зрозуміти яка ж насправді чутливість у відеокамери, слід вивчити, яка матриця в ній використовується. Є два види матриці: ПЗС (CCD) і КМОП (CMOS). Відеокамера оснащена матрицею першого типу має більш високим рівнем чутливості. Якщо такі використовувати відеокамери для спостереження в темний час доби, то можна отримати хороший результат. Деякі моделі пристроїв з CMOS матрицею також можуть забезпечити гідну якість зображення.

Проаналізувавши такі важливі технічні параметри, як дозвіл і чутливість пристрою, можна зрозуміти, яке якість картинки в результаті можна буде очікувати.