Ефективне використання відеоспостереження в торгівлі

0
263

Торгівля — це найпоширеніша в даний час сфера життєдіяльності людини. Кількість торгових об’єктів безупинно зростає. До них відносяться як невеликі магазини, так і масштабні торговельні центри. Як правило, для місць торгівлі характерна наявність великої кількості людей, що суттєво підвищує ризик наявності крадіжок на об’єкті. У зв’язку з цим на таких об’єктах гостро стоїть питання забезпечення безпеки як самих співробітників і відвідувачів, так і матеріальних цінностей, щоб уникнути збиткової діяльності. Навряд чи можна знайти торговий об’єкт, який не обладнаний системою безпеки, зокрема відеоспостереженням.

Відеосистема в своєму складі має обладнання, призначене для ведення спостереження, записи всіх отриманих даних, а також зберігання. Крім того, існує спеціальне ПО, завдяки якому виконується контроль всіма складовими елементами відеосистеми. Система відеоспостереження, розташована у торговому приміщенні, може виконувати різні функції. Зрозуміло, що основне призначення — це контроль і безпека, забезпечення збереження товарів, а також захист від крадіжок. Також сучасні відеосистеми можуть справлятися з різними додатковими завданнями, необхідними, наприклад, для підвищення ефективності торгівлі.

Отже, системи відеоспостереження, встановлені в торговому підприємстві, здатні боротися з різними втратами в його діяльності. Що можна віднести до таких втрат? Це можуть бути: зовнішні крадіжки, внутрішні крадіжки, псування товару, порушення у діяльності торгового персоналу. Зовнішні крадіжки під собою мають на увазі розкрадання злодіями. Щоб знизити ризик таких крадіжок, слід грамотно розташувати відеокамери на території об’єкта, щоб виключити наявність сліпих зон. Для здійснення такого завдання необхідно детально створити проект перед установкою устаткування. Крім того, слід врахувати дозвіл камер відеоспостереження. Не варто економити на обладнанні, щоб була можливість отримати детальне зображення. Не потрібно виключати використання інтелектуальних функцій, так як завдяки таким сучасним можливостям обладнання можна своєчасно отримати інформацію про фізичному впливі на обладнання, а, відповідно, своєчасно відреагувати на таку подію.

Внутрішні крадіжки — це неправомірні дії співробітників торгового підприємства, які полягають або у крадіжці товару, або грошових махінаціях при розрахунку з покупцями. Склад — це саме та частина об’єкта, де ймовірність скоєння крадіжки серед співробітників досить велика. Тому, з метою мінімізації ризику, складські приміщення обов’язково повинні бути обладнані системою відеоспостереження. І, нарешті, касова зона. Саме тут зростає ризик привласнення грошових коштів співробітниками. Обладнання, яке встановлюється для відеоспостереження в такому місці, має забезпечувати детальне зображення проведення всіх грошових операцій.

Стандартна мета встановлення камер відеоспостереження на будь-якому об’єкті — це забезпечення безпеки. Як правило, система відеоспостереження забезпечує не тільки моніторинг в режимі реального часу на об’єкті, але і відеозапис усіх подій, що відбуваються. Нерідко саме з допомогою архівних даних проводиться розслідування сталася ситуації. Крім того, для забезпечення безпеки на об’єкті актуально використання інтелектуальних функцій системи відеоспостереження. Наприклад, функція виявлення залишених предметів дозволить оператору своєчасно відреагувати на залишений без нагляду предмет на об’єкті.

В цілому, інтелектуальні можливості системи відеоспостереження у торговельній сфері можуть бути використані для ефективного управління процесом діяльності, а також для підвищення якості обслуговування відвідувачів. Наприклад, функція підрахунку людей в черзі, здатна допомогти керівництву більш ефективно налагодити процес обслуговування клієнтів, щоб знизити до мінімуму час очікування відвідувачів для оплати товару. Сукупність стандартних функцій системи відеоспостереження та інтелектуальних можливостей дозволяє ефективно побудувати весь процес функціонування підприємства і використовувати такі можливості системи для різних аналітичних процесів.