Електрифікований «сонячний будинок» на колесах протестують на маршруті 3000 км (9 фото)

0
23

Одна година сонячного світла постачає на землю енергії більше, ніж людство витрачає на рік. Над ефективною утилізацією умовно безкоштовної енергії сонця вже кілька років успішно працює студентська група solar team з нідерландів. Оригінальний кемпер stella vita зі змінною висотою даху, оснащеної сонячними батареями, є однією з останніх розробок ентузіастів. Випробувати можливість повністю автономної поїздки на енергії сонця фахівці планують під час тестового пробігу по європейському континенту протяжністю близько 3000 км.

Концептуальний електромобіль має обтічний корпус, а в дах вбудована сонячна батарея, площа якої становить 8,8 квадратних метрів. Електрична енергія накопичується в літій-іонному акумуляторі ємністю 60 квт⋅год навіть при пересуванні автомобіля зі швидкістю до 120 км/ч.

Під час зупинки дах розкладається і піднімається, а площа сонячних батарей збільшується до 17,5 квадратних метрів. В результаті підйому даху мандрівники зможуть пересуватися всередині салону в повний зріст. Повне автономне енергозабезпечення не передбачає використання по шляху проходження зарядної станції.

Дані про технічний стан і характеристики енергетичної системи автомобіля stella vita виводяться на основний екран, призначений для водія. Центральна консоль авто має місце для установки bluetooth колонки. Автомобіль має чотири двері, а розкладний дах забезпечує тінню простір біля stella vita, яке можна використовувати в якості імпровізованої тераси.

Всередині салону stella vita є компактний кухонний блок, душова кабіна, зручні лавки з ящиками для зберігання речей, компактний стіл, шафи і спальне місце. У презентації пересувного «сонячного будинку» не згадується про вбудований туалет, але є інформація про наявність всередині салону кавоварки і телевізора.

У сонячну погоду автомобіль stella vita здатний проїхати до 730 км, а вночі, використовуючи повністю заряджений акумулятор — до 600 км.тестовий пробіг пройде по декількох країнах європи за маршрутом париж, ле ман, бордо, біарріца, сарагоса, мадрид, толедо і завершиться в іспанському місті тарифу 15 жовтня.

Джерело: solarteameindhoven