Головні міфи про відеоспостереження

0
259

Досить часто складається така ситуація, коли виробники, намагаючись якомога вигідніше реалізувати свою продукцію чи послугу користувачеві, не коректно представляють характеристики даного товару. З-за цього з’являється безліч помилок. Ми розглянемо найбільш поширені помилки, які відносяться до ринку відеоспостереження.

  • Роздільна здатність камер відеоспостереження. У технічних характеристиках кожної відеокамери зазначено її дозвіл. Цей показник виражається в телевізійних лініях -ТВЛ. Для обчислення цього параметра немає якої-небудь загальної методики. Деякі фірми-виробники просто завищує цей показник на свій розсуд. Роздільна здатність камери відеоспостереження залежить від якості використовуваної оптики і числа елементів в матриці ПЗС. Крім того, не варто забувати про вплив електроніки. Але для неї стоїть завдання поліпшити роздільну здатність відеокамери, а не погіршити. Електроніка ніяким чином не зможе збільшити кількість дозволених дрібних деталей у зображенні. Основні відмінності, які пов’язані з роздільною здатністю відеокамери пов’язані з матрицями, які в них використовуються. Але і тут є нюанси. Багато фірм при виробництві свого обладнання використовують одні і ті ж матриці. У зв’язку з цим, всі відеокамери діляться на ті, які мають стандартний дозвіл (380 ТВЛ) і ті, які мають високий дозвіл (570 ТВЛ).
  • Чіткість зображення з камери відеоспостереження. Багато користувачів не до кінця розрізняють поняття в відеообладнання «роздільна здатність» і «чіткість». Ґрунтуючись на цьому, продавці намагаються якомога вигідніше представити свою продукцію. Електроніка хоч не може нічого зробити з роздільною здатністю відеокамери, але вона здатна поліпшити якість сприйняття зображення. Якщо правильно провести настройку коректора чіткості, то можна значно поліпшити суб’єктивне сприйняття зображення. Завдяки цьому, деякі користувачі помилково вважають, що відеокамера з хорошим коректором чіткості значно краще обладнання, яке має інші подібні характеристики.
  • Висока якість в цифрових системах відеореєстрації. Багато користувачів почали переходити на цифровий відеозапис, але після переходу з аналогового відео не помічають значної різниці. Чому? Аналогова відеозапис має дозвіл не більше 400 ТВЛ. Це говорить про те, що якість відеосигналу, який формують відеокамери з високою роздільною здатністю, при записі на аналогове обладнання буде значно погіршуватися. Конкретно в такому випадку цифровий відеозапис дозволить поліпшити якість. Для цього вона повинна працювати з роздільною здатністю 768×576. У більшості випадків цифрова система більш зручна в експлуатації і має безліч функцій.
  • Вузькі місця цифрових систем відеореєстрації. В даний час на ринку відеотехнологій можна знайти обладнання в різних цінових категоріях. Досить часто виробники дешевого обладнання для відеоспостереження, як правило, ніколи не згадують про необхідні вимоги до апаратної частини обчислювальної системи. Нерідко результатом набутого дешевого обладнання стають ще й додаткові витрати, наприклад, щоб вирішити питання сумісності або продуктивності комп’ютерного обладнання. В результаті загальна сума витрат може значно перевищувати надійну та якісну систему відеоспостереження, яка спочатку здалася дорогою.
  • Є ще безліч думок людей, які є помилковими при побудові системи відеоспостереження. Тільки грамотний підхід до всіх деталей зробить можливим побудова ефективної системи відеоспостереження, яка зможе забезпечити рівень безпеки об’єкта на високому рівні.