Google розширила пошукові можливості search функцією mum і навчальним контентом

0
83

На минулому онлайн-заході search on livestream компанія google представила ряд нових функцій пошуку , які допоможуть по-новому шукати в мережі. До формування пошукової видачі тепер можна підключити штучний інтелект. У числі нових функцій-новий тип пошуку multitask unified model( mum), який об’єднує текстовий і графічний пошуки, навчальний пошук і оновлення функції «about this result» («про отриманий результат»).

multitask unified model (mum)

Новий тип пошуку multitask unified model (mum) дозволяє поєднувати текстові запити з пошуком зображень, що видаються через google lens.

Спочатку потрібно здійснити пошук зображень, а потім можна додати текстовий запит, зв’язавши його з контекстом отриманих зображень.

Наприклад, спочатку виконати пошук сорочок і відшукати те, що сподобається. Потім попросити google знайти такий же візерунок, який є на зазначеній сорочці, на іншому предметі одягу, наприклад, на шкарпетках.

навчальний пошук

Нова функція навчального пошуку пов’язана з появою нового розділу «things to know» («це треба знати»). Google здатний автоматично розпізнати релевантні теми, до яких користувач напевно може проявити інтерес. Це дозволяє швидко знайти матеріали, які інакше довелося б шукати довго, а скоріше за все навіть не вдалося б знайти.

Наприклад, якщо задати пошук за запитом «acrylic painting» («малювання акриловими фарбами»), то google може самостійно виявити більше 350 тем, які тим чи іншим чином пов’язані з малюванням акриловими фарбами. Тепер перед користувачем відкриваються великі можливості для дослідження нової для себе області.

Ще одна функція, яку відкрив google, — це можливість звузити або розширити пошуковий запит в рамках базового запиту.

Наприклад, в отриманих результатах пошуку акрилових картин можна вказати певну техніку письма, скажімо, промальовування калюж. Інший варіант-вказати інші методи малювання або вказати імена художників.

У пошукових видачах відео google навчився виділяти головні і побічні сюжети. Це можна зробити через відповідний текстовий запит у стилі mum.

Google здатний видати релевантні результати, навіть якщо в описі відео немає явної згадки. По кожній темі всередині відео google створює відповідні посилання, що допомагає користуватися знайденими фрагментами в складі більших відеороликів.

оновлення функції «about this result»

Крім того, google search оновив зміст функції «about this result», яка видає інформацію про отриману видачу.

Тепер з’являється кілька панелей, за допомогою яких можна подивитися: 1) додаткову інформацію про джерело; 2) рецензії або відгуки, опубліковані в мережі і присвячені знайденим матеріалам; 3) отримати додаткову інформацію по темі пошуку.

Inspiration can strike at any time. ⚡ soon you’ll be able to use #googlelens to instantly search for products within images while browsing on the google app on iphone. And psst… Lens is coming to chrome on desktop too 👀 # searchon pic.twitter.com/htqcz7sjoo

— google (@google) september 29, 2021

Всі зміни і функція mum з’являться в google search в найближчі місяці, але спочатку вони з’являться тільки для видачі англійською мовою в сша, а тільки потім поступово будуть поширені на інші країни.

Раніше редакція thg.ru опублікувала статтю про штучний інтелект . Штучний інтелект вже давно зайняв важливе місце в науково-фантастичній літературі і голлівудських блокбастерах. Саме вони формують думку більшості людей про те, що з себе представляє ші, і чого від нього слід очікувати. Але наскільки ця думка відповідає реальному стану речей? давайте розбиратися. Детальніше про це читайте в статті «штучний інтелект : правда і вигадка».

читайте також: