Грозозахист систем відеоспостереження

0
213

Системи відеоспостереження можуть бути встановлені не тільки в теплому затишному офісі, але і поза приміщенням, де все обладнання піддається негативному впливу різних факторів навколишнього середовища. Від дощу і вітру, перепадів температури, звичайно ж, камеру відеоспостереження врятує захисний термокожух. Але як бути з таким природним явищем як гроза і її впливом на відеообладнання? Основним елементом, який здатний забезпечити справну роботу обладнання при таких умовах, є пристрої грозозахисту.

Грозозахист встановлюється в системах відеоспостереження з метою захисту відеокамер, блоків живлення комп’ютерів, відеореєстраторів від перепадів напруги, яке відбулося після удару блискавки, а також у тому випадку, якщо один з елементів системи вийшов з ладу. Крім цього, пристрої грозозахисту захищають від атмосферної електрики і статичної напруги, що виникає під час випадання опадів. Професійні пристрої грозозахисту мають газонаповнений розрядник, який має швидкий час спрацьовування і надійно захищає обладнання від виходу з ладу під час погодних аномалій. Але варто пам’ятати, що навіть найсучасніше обладнання для грозозахисту не здатне забезпечити збереження обладнання при прямому попаданні блискавки в нього. Пристрої грозозахисту запобігають вплив електромагнітних наведень, які виникають від грозових розрядів, на елементи системи відеоспостереження. Грозозахист систем відеоспостереження

Як правило, кошти, які були вкладені в покупку і установку обладнання, значно більше тих витрат, які потрібні для покупки пристроїв грозозахисту. Без всякого сумніву, покупка такого захисного обладнання виправдовує вкладені в нього кошти. Пристрої грозозахисту встановлюються недалеко від камер відеоспостереження. Вони являють собою спеціальні комутаційні короби, в яких і знаходиться безпосередньо сам пристрій. Існує кілька варіантів грозозахисту: захисту ланцюгів живлення, захист сигнальних ліній, захист ланцюгів управління. Загалом, для всіх відеокамер, установлюваних поза будівлі, рекомендується застосовувати пристрої грозозахисту. Захищені повинні бути не тільки лінії передачі відеосигналу, але і лінії живлення.