GSM відеоспостереження

0
173

Одним з варіантів обладнання для побудови системи відеоспостереження є GSM камера. Такий варіант користується попитом у тому випадку, якщо охоронюваний об’єкт знаходиться на великій відстані, а канали бездротового зв’язку відсутні. Такі системи відеоспостереження можна використовувати на таких об’єктах, де з усіх способів зв’язку доступна тільки мобільний. Будь-яка камера цього виду оснащена вбудованим або зовнішнім 3G модемом або GPRS, що дає можливість використовувати її практично на будь-якому об’єкті.

За способом передачі даних таке обладнання ділиться на проводове і бездротове. Бездротова GSM камера передає дані по каналах стільникового зв’язку. GSM камери відеоспостереження, які передають інформацію шляхом SMS та MMS, як правило, оснащені датчиком руху. В той момент, коли камера зафіксувала рух на об’єкті, вона робить знімок і відправляє його по MMS на телефон або електронну пошту. Вона також може бути запрограмована таким чином, що зйомка буде проводитися в певні проміжки часу і вся інформація буде відправлятися по MMS.

Камери відеоспостереження, які оснащені 3G модемом, при передачі даних використовують інтернет з’єднання. З допомогою таких камер можна організувати віддалене відеоспостереження в режимі онлайн. І в цьому випадку вже можна буде спостерігати за об’єктом абсолютно з будь-якого пристрою. Ще однією можливістю таких камер є відеодзвінок.

Сучасні пристрої GSM відеоспостереження можуть здійснювати наступні функції:

  • забезпечують зв’язок користувача з камерою для отримання інформації;
  • передавати відеозображення практично в реальному часі (існує маленька затримка картинки в 2-3 секунди);
  • автоматично записують інформацію у вбудовану пам’ять пристрою;
  • виробляє автоматичний дозвон до користувача за фактом спрацьовування вбудованого детектора руху і/або зовнішнього датчика;
  • зберігає всю отриману інформацію на жорсткий диск комп’ютера;
  • завдяки синхронізації з виконавчим пристроєм є можливість здійснювати пряме управління за допомогою каналу зв’язку;
  • підключення зовнішнього охоронного датчика або шлейфа до тривожного входу пристрою GSM відеоспостереження.

Варіантів використання подібних систем відеоспостереження досить. Слід пам’ятати, що таке обладнання використовує мережі стільникових операторів, а, відповідно, вимагає витрат на способи оповіщення (SMS, MMS) та оплату інтернет-трафіку.