HD відеоспостереження і його характеристики

0
144

Зовсім недавно високу якість зображення могли забезпечити тільки ip-камери відеоспостереження, але з впровадженням формату HD-SDI аналогове обладнання стало активним конкурентом для цифрових систем відеоспостереження, які забезпечують високу роздільну здатність зображення.

З допомогою стандарту HD-SDI можна передавати відеозображення, що має дозвіл 1920х1080 зі швидкістю до 1,5 Гбіт/, використовуючи при цьому звичайний коаксіальний кабель. Можна сказати, що стандарт HD-SDI є оптимальним рішенням, яке включає в себе переваги аналогових і цифрових технологій.

IP камери відеоспостереження самостійно виконують обробку отриманого зображення, відеофайли формату HD-SDI не передають оброблену і не зашифровану інформацію. Запис і обробка відеосигналу виконуються вже в самому реєстраторі. За рахунок цього можна виключити затримку і пікселізація картинки, яка може бути при обробці сигналу з декількох ip-відеокамер.

Ціна аналогового обладнання, яке має максимальний дозвіл для функціонування в такому стандарті нижче, ніж у ip-камер відеоспостереження, які можуть забезпечити схоже якість відеосигналу.

Дана технологія також має деякі недоліки. Рівень сигналу, який передається будь-якою мережею, обернено пропорційна відстані. Технології HD-SDI це також стосується. Щоб вирішити цю проблему застосовуються репитеры. Ці пристрої призначені для посилення і повторення сигналу. Таке обладнання, в залежності від моделі, може володіти різною потужністю. Від цієї характеристики залежить відстань, на якому слід розташувати репитеры. Як правило, таке обладнання розміщують на відстані 100-500м. Врізка виконує з допомогою звичайних BNC конекторів. На це звичайно потрібні додаткові витрати, але великої складності такий процес не викличе.

Є інший стандарт, для якого характерні високі параметри передачі сигналу, що мають відмінності від стандарту HD-SDI. Стандарт HD-TVI. Його розробила компанія HIKVISION. Головна відмінність від інших стандартів Full HD відеоспостереження полягає в тому, що застосовується низькочастотна модуляція сигналу, що передається і технології автоматичної компенсації. За рахунок цього дана технологія не піддається впливу зовнішніх і внутрішніх наведень, а також немає особливих вимог до якості використовуваного коаксіального кабелю. При використанні такої технології сигнал можна передавати на відстань до 500 метрів, при цьому немає необхідності в застосуванні якого-небудь додаткового обладнання.

Технологія HD-CVI має переваги перед стандартом HD-TVI. Тут застосовується адаптивна технологія придушення перешкод, прогресивне сканування, також існує можливість одночасно передавати і відео, і звук, і ще двонаправлена передача інформації. Крім того, можна керувати PTZ пристроями.