Хмарне відеоспостереження і проблеми в мережі

0
258

Не складно помітити, що все активніше і активніше відбувається розвиток і впровадження хмарних технологій у світі відеоспостереження. Деякі фірми-виробники успішно здійснюють спільну роботу з розробниками програмного забезпечення. Але, незважаючи на те, що зацікавленість користувачів в хмарному сервісі постійно зростає, є деякі обмеження по пропускній здатності інтернету. Ця проблема скорочує потенційний обсяг переданих даних.

Існують деякі способи, які можуть допомогти оптимізувати трафік. Розглянемо деякі інструменти, які дають можливість користувачеві ip-системи відеоспостереження зменшити обсяг трафіку.

  • Видеоаналитика. У зв’язку з тим, що IP-камера відеоспостереження являє собою майже автономний пристрій, то її можливості слід використовувати для того, щоб зменшити обсяг переданих даних. Щоб камера змогла впоратися з таким завданням, необхідно використовувати вбудовану в пристрій видеоаналитику. Наприклад, кожна ip-відеокамера оснащена вбудованим детектором руху. Можна зробити налаштування детектора так, щоб камера вела запис і передавала дані в хмару тільки в той момент, коли в кадрі відбувається який-небудь рух. Такий спосіб дозволить зменшити кількість переданої інформації, і заощадити місце на жорсткому диску. Сучасне обладнання оснащене і більш вдосконаленими способами детекції. До них можна віднести: фіксація перетину зазначеної лінії, вторгнення на певну територію та ін. Такі можливості устаткування дозволяють виключити непотрібну інформацію. Зрозуміло, такий спосіб скорочення трафіку не завжди можна застосувати, наприклад, якщо камери встановлені в громадському місці, де практично завжди є який-небудь рух.
  • Формат стиснення. Стандартними форматами стиснення в відеосистемах вважаються: MJPEG, MPEG-4 і H. 264. Для того, щоб обсяг переданих даних був якомога менше, необхідно застосовувати формат H. 264. Цей формат дозволяє записувати потокове відео. Процес запису йде таким чином, що записується тільки основний кадр, а потім все що відбуваються з ним зміни. Такий спосіб робить розмір відеозапису значно менше.
  • Ранжування. Ранжування відеозаписів використовується для того, щоб розділити первинний відеопотік на епізоди, а потім за допомогою відеоаналітікі встановити першість запису в хмару. Таким чином, буде створена чергу для запису даних у хмарний архів. Ранжування дає можливість прибрати з черги на запис ті фрагменти, які не представляють інтерес для користувача.
  • Зниження якості. У тому випадку, якщо вищевказані способи не дозволяють впоратися із завданням, то користувачеві буде потрібно знизити якість зображення, яке записується в архівне сховище. Така міра не завжди є крайньою і вважається значним мінусом. У деяких випадках просто немає необхідності у високій якості зображення.
  • Гібридна система відеоспостереження. Одним із способів вирішення проблеми з передачею даних через інтернет можна вважати створення гібридної системи відеоспостереження. Основою такої системи є сервер, де відбувається максимальне стиснення потоку, після чого здійснюється його передача в хмару. Такий варіант створює ще більш надійну систему, яку неможливо зламати.
  • Саме всі зазначені способи вирішення проблеми з вузькими каналами зв’язку дають можливість зробити хмарний сервіс відеоспостереження все більш поширеним серед користувачів і забезпечити більш ефективне використання систем відеоспостереження з його використанням.