Хмарні технології

0
88

З розвитком технологій ми можемо спостерігати процес переходу локальних систем відеоспостереження на використання хмарного відеоспостереження. Іншими словами хмарне відеоспостереження можна назвати відеоспостереженням через інтернет, з допомогою якого можна віддалено здійснювати перегляд і зберігання інформації. За допомогою хмарного відеоспостереження можна створити єдину систему, в яку будуть входити камери відеоспостереження, встановлені на різних об’єктах. Всі дані, що надходять з камер відеоспостереження, зберігаються в зашифрованому вигляді в дата-центрах.

Сервіси хмарного відеоспостереження можна використовувати для тривалої постійної запису відеоданих, а також для їх перегляду. Системи відеоспостереження, що функціонують на основі хмарних технологій, мають певні відмінності від локальних відеосистем. Якщо розглянути такий параметр як надійність зберігання даних, то локальні системи відеоспостереження в цих цілях використовують сервер, комп’ютер або відеореєстратор. Якщо подібне обладнання вийде з ладу користувач ризикує втратити всю важливу інформацію без можливості її відновлення. Подібна проблема в хмарному відеоспостереження виключена. Найважливіша відмінність — це можливість для користувача мати цілодобовий доступ до відеокамер і всіх відеозаписів в архіві. Користувач може знаходиться у будь-якій точці земної кулі, немає необхідності постійної присутності на об’єкті. Доступ до камер можна здійснювати з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету.

Найбільш оптимальним варіантом використання хмарних технологій є універсальні рішення, які надають компанії-розробники сервісів хмарного відеоспостереження. У цьому випадку в користувача немає обмежень у виборі обладнання. Він може на свій розсуд без прив’язки до певних марок підібрати необхідні камери відеоспостереження. Як правило, процес установки і роботи з таким сервісом не викликає труднощів і не вимагає технічної підготовки. Маючи тільки ip камеру відеоспостереження і підключення до інтернету можна легко організувати відеоспостереження на будь-якому об’єкті. Хмарний сервіс Cambat дозволяє організувати таку систему відеоспостереження. Користувач, підключивши камеру до сервісу Cambat, отримує повноцінне віддалене відеоспостереження, а також доступ до хмарного сховища. Крім цього, реалізована функція надання доступу інших осіб до перегляду камер. Користувач може вибрати до якоїсь конкретно камері він надає доступ, час доступу, а також самостійно його закрити. Хмарне відеоспостереження дозволяє бути завжди в курсі всіх подій, що відбуваються, навіть не маючи під рукою комп’ютера або ноутбука. Онлайн доступ можливий з смартфона, для чого компанією Cambat розроблено спеціальний додаток.