ІЧ-обладнання

0
34

ІК-прожектори та ІЧ-підсвічування застосовуються в системах відеоспостереження для отримання зображення в нічний час доби і на об’єктах, де відсутнє освітлення. ІЧ-підсвічування є складовою частиною відеодомофонів, щоб у користувача постійно була можливість побачити те, що відбувається із зворотного боку дверей. Щоб не привертати увагу оточуючих ІЧ-підсвічування роблять у вигляді номера квартири.

В основі стандартної іч-підсвічування напівпровідникового типу лежить світлодіодна матриця. Вона складається зі спеціальних світлодіодів, які при роботі нагріваються, тому ІК-прожектори оснащують радіаторами, які знижують рівень тепла. ІЧ-підсвічування подібних елементів в своєму складі не мають. ІК-фільтр, як конструктивний елемент ІЧ-підсвічування, застосовують для обмеження спектрального діапазону ІЧ-областю випромінювання. Зазвичай, ІЧ-прожектори використовують для зовнішніх систем відеоспостереження, у зв’язку з цим їх поміщають у захисний герметичний корпус.

ІЧ-підсвічування і ІК-прожектори напівпровідникового типу функціонують на довжині хвилі від 830 до 950 нм (нанометрів). Потрібно враховувати, що довжина хвилі менше, тим більше її видимість для оточуючих, а, відповідно, вже важко буде приховати наявність такого пристрою. Людський зір може побачити довжину хвилі 780 нм.

Дальність випромінювання пристрою залежить від того, яку форму мають лінзи ІЧ-світлодіодів, а ще від додаткових оптичних пристроїв, що знаходяться перед світлодіодним матрицею. Максимально ефективно застосовувати ІЧ-підсвічування на маленькій відстані при використанні для камер відеоспостереження, які мають широкий кут огляду.