Імітація польоту на місяць пройде в москві

0
18

Черговий етап підготовки до колонізації місяця стартував на цьому тижні в москві. Міжнародний експеримент під назвою sirius — 21 триватиме 240 діб, в ході яких екіпаж з 6 осіб в повністю ізольованому просторі зімітує старт космічного корабля, підготовку до висадки на місяць з навколомісячної орбіти, виконає кілька 4-х денних «висадок» на макет поверхні місяця і потім «повернеться» на землю.

В інтернаціональний екіпаж експериментального «польоту» на місяць увійшли троє росіян (інструктор центру підготовки космонавтів олег блінов, лікар-хірург імбп вікторія кириченко, екс-бортпровідник авіакомпанії nordwind, а зараз молодший науковий співробітник імбп катерина карякіна) і двоє американців (бакалавр російської мови і літератури з сша вільям браун і представник командування космічних систем сша ешлі ковальські). Шостим учасником умовного польоту став представник оае космонавт-випробувач салех омар аль амері.

Учасники sirius-21 проведуть 240 діб в ізольованому ангарі, що імітує космічний корабель. У процесі експерименту «космонавти» будуть дотримуватися суворого графіка, що включає «старт «і виведення корабля на орбіту (одна доба), стикування з умовною космічною станцією (до 3 діб),» політ» до місяця (до 4 діб). На умовній орбіті місяця космонавти проведуть до 60-ти діб. Потім буде здійснено три «десантування» на поверхню, кожне з яких триватиме до 4 діб. «політ» на землю запланований на 237-240 добу.

У будь-який момент кожен учасник sirius-21 зможе відмовитися від експерименту і «повернутися» на землю. Однак, за інформацією вчених, за 60 років експериментів на московському комплексі добровільної відмови від участі в тестуванні поки не було. У вільний час члени екіпажу допомагатимуть один одному вивчати національні мови і займатися самоосвітою. Наступним етапом підготовки до польоту на місяць стане річний умовний політ, який пройде в 2022-2023 роках.