Інфрачервоні прожектори для камер відеоспостереження

0
324

Для здійснення відеозйомки в темний час доби досить часто використовують камери з вбудованою ІЧ-підсвіткою. Але досить часто виникає проблема у процесі спостереження, коли ІЧ-підсвічування не достатньо, щоб охопити всю необхідну площу. І з-за цього, з настанням темряви ця частина території не потрапляє під нагляд. Такі недоліки роблять систему безпеки не ефективною.

У таких випадках, для забезпечення контролю на об’єкті в нічний час доби, в допомогу камерам відеоспостереження встановлюються ІК-прожектори. Це пристрої, які здатні висвітлити необхідний ділянку на об’єкті, мають ударостійкість і не видимі для людського ока. Такі пристрої споживають значно менше електроенергії, порівняно з іншими джерелами освітлення. В основі кожного ІК-прожектори лежить світлодіоди інфрачервоного спектру випромінювання.

Інфрачервоні прожектори для камер відеоспостереженняПри виборі ІК-прожектори, в першу чергу, звертають увагу на довжину хвилі, дальність виявлення і кут випромінювання. Довжина хвилі вибирається користувачем в залежності від цілей, які ставляться перед системою відеоспостереження. Якщо ІЧ-підсвічування необхідна для проведення прихованого відеоспостереження на невеликій відстані, то багато фахівці в цій галузі рекомендують використовувати обладнання з довжиною хвилі 940-950 нм. Такі пристрої не підійдуть для відеозйомки на великих відстанях. Для таких цілей використовують підсвічування 790-820 нм. Найпоширенішим варіантом серед користувачів є підсвічування з довжиною хвилі 870-880 нм, так як випромінювання практично не очевидно для людського ока, а дальність дії досить велика.

Дальність виявлення ІК-прожектори — це відстань, на якому камера може чітко визначити риси об’єкта, наприклад, фігуру людини. Цей параметр залежить від чутливості камери і потужності випромінювання підсвічування, яку можна збільшити, додаючи в прилад підсвічування нові світлодіоди. Ще один фактор, який відіграє важливу роль, кут випромінювання. Величина кута випромінювання залежить від форми лінзи, яка фокусує ІЧ-випромінювання від напівпровідникового кристала. Якщо змінити форму «купола» лінзи, то можна зменшити тілесний кут і, відповідно, збільшити силу випромінювання ІЧ-підсвічування, а значить, і її дальність виявлення. Крім цих параметрів, ще звертають увагу на рівень споживання енергії приладу, місце його установки, габарити та інше. ІК-прожектори, як і будь-яке інше обладнання, що потребує ретельного вивчення характеристик для здійснення правильного вибору.