Intel dg2 націлений на масовий сегмент ринку і не буде конкурувати з amd і nvidia

0
6

Компанія intel нещодавно анонсувала випуск системи-на-кристалі alchemist на базі мікроархітектури xe hpg. На базі цього чіпсета будуть випущені графічні карти arc alchemist (dg2). Їх поява на ринку очікується на початку 2022 року. Можливо, анонс відбудеться на виставці ces 2022.

Нещодавно в мережі з’явився слайд, який імовірно був отриманий (за неофіційними каналами) від intel. На ньому показана ринкова ситуація, яка виникне до моменту випуску графічних карт intel на базі нового чіпсета. Цей слайд дозволяє оцінити, з якими продуктами буде конкурувати intel.

На слайді показані дві моделі графічних процесорів dg2. Перший, soc1, має тепловий пакет tdp 175-225 вт, другий-soc2 отримає tdp 75 вт. Перший продукт intel охоплює сегменти ринку «для ентузіастів «(400-499 доларів) і» високопродуктивні рішення» (300-399 доларів). Другий призначений для промислових і масових рішень.

У верхньому сегменті конкуренцію новинкам intel складуть рішення від nvidia (rtx 3070, rtx 3060 ti, rtx 3060) і amd (radeon 6700 xt, 6600 xt і 6500 xt). У нижньому сегменті, де представлений чіпсет intel soc2 з tdp 75 вт, його конкурентами названі рішення на базі nvidia rtx 1650 super.

Графічний процесор soc1 націлений на ціновий сегмент від 300 до 499 доларів, в той час як soc2 орієнтований на середньо-бюджетний ринок від 100 до 200 доларів. Непряму конкуренцію другому рішенню intel здатні скласти відеокарти nvideo rtx 3060 і amd radeon 6500 xt і 5600 xt, але скоріше тільки з точки зору цінової вигоди.

Відзначається, що amd і nvidia фактично відмовилися конкурувати в нижньому, масовому сегменті зі своїми новими архітектурами, залишивши ринок вільним для інших вендорів. Це відкриває перед intel широкі перспективи.

Відомо, що системи-на-кристалі alchemist на базі мікроархітектури xe hpg здатні забезпечити 8-рівенвий рендеринг directx 12 ultimate. У кожному ядрі xe-core буде передбачено до 16 векторних (vector engine) і до 16 матричних движків (matrix engine). Загальний набір движків буде носити найменування xmx (xe matrix extensions).

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих відеокарт для ігор . Вибрати кращу відеокарту для ігор непросто — для кого-то кращою може бути найдоступніша відеокарта, для інших найпродуктивніша. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо щомісяця оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращу відеокарту для ігор в будь — якій ціновій категорії-від дешевше $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті «краща відеокарта для ігор : поточний аналіз ринку».

читайте також: