IP відеокамери. Як подолати відстань?

0
185

В цифрових системах відеоспостереження сигнал від відеокамер на відеореєстратор надходить з допомогою кабелю вита пара. Така схема досить зручна, так як немає потреби переживати за забезпечення харчуванням кожного пристрою. За допомогою технології PoE харчування передається постійно по витій парі. Але в такій системі функціонування є певний недолік: максимальна довжина одного кабельного з’єднання Ethernet не повинна бути більше 100 метрів. Існує кілька варіантів організації системи відеоспостереження з передачею сигналу на більш протяжна відстань.

  • Використання WI-FI. Цифровий відеосигнал може ефективно передаватися за допомогою бездротових технологій. Але для організації безперебійної роботи системи відеоспостереження звичайного роутера буде недостатньо. Щоб була можливість виконувати передачу сигналу на далекі відстані, в систему потрібно буде включити потужні вуличні точки доступу і вузьконаправлені антени. Обов’язково потрібно звернути увагу на такі деталі, як пряма видимість між антенами і вибір необхідної частоти. При грамотному побудові такої системи користувач може успішно отримувати зображення з відеокамер, розташованих на відстані до декількох десятків кілометрів від сервера. Звичайно ж, 100% функціонування без збоїв не можна обіцяти, так як чим більше буде відстань, тим вище ймовірність збоїв у передачі сигналу через виникнення радіоперешкод.
  • Застосування коаксіальних медиаконвертеров. Медіаконвертер являє собою обладнання, за допомогою якого може бути змінена середовище поширення інформаційного сигналу. Іншими словами, сигнал потрапляє на пристрій з використанням кабелю кручений пари, а виходить із застосуванням коаксіалу. Перетворення виконуються за певним алгоритмом з допомогою чіпа, що знаходиться в конвертері. Обладнання включає приймач і передавач. З допомогою такого варіанту побудови системи відеоспостереження можна передавати сигнал на відстань до 2км.

  • Застосування оптичних медиаконвертеров. Даний пристрій здатне відправляти сигнал із звичайною витої пари на оптоволоконну лінію. Багато наявні в даний час медиаконвертеры здатні підтримувати технологію WDM, що забезпечує дуплексний режим передачі даних по одному оптоволокну. Звичайні моделі конвертерів забезпечують передачу відеосигналу на відстань до 20км. Є більш складні моделі, але вартість таких пристроїв значно вище. Відстань , на яке буде можлива передача сигналу, може становити до 120км.
  • Використання HDCVI камер. Альтернативний варіант — заміна ip камер відеоспостереження пристроями HDCVI. Якість картинки залишиться на такому ж рівні, а от відстань передачі сигналу може бути значно вище. HDCVI стандарт здатний забезпечити передачу цифрового відеосигналу по коаксіальному кабелю на відстань що дорівнює 500 м. В цьому випадку ніяке додаткове устаткування не потрібне, відеокамери будуть безпосередньо з’єднані з відеореєстратором.
  • Отже, якщо правильно організувати роботу системи відеоспостереження і грамотно підібрати необхідне обладнання, то можна не обмежувати передачу відеосигналу на відстані 100 метрів. Сучасне обладнання здатне забезпечити передачу даних на відстань у кілька кілометрів.