IP відеоспостереження для бізнесу

0
82

Кожен власник бізнесу, без всякого сумніву, бажає щоб його діяльність приносила максимальний рівень прибутку. Для досягнення цієї мети, як варіант, можна скоротити рівень витрат в організації. В якості інструменту, який при грамотному використанні може забезпечити оптимізацію витрат, є система відеоспостереження.

IP відеоспостереження має певні відмінності від аналогового. Якщо використовується аналогова система відеоспостереження, то весь процес відбувається наступним чином: спочатку відеокамера формує і передає відеосигнал за допомогою коаксіального кабелю до відеореєстратора. Відеореєстратор виконує завдання стиснення інформації та її запису. Якщо устаткування обладнано відповідними функціями, то тоді буде можлива і передача даних у мережу.

Робота IP-системи відеоспостереження побудована інакше. Тут стиснення відео здійснюється самою камерою відеоспостереження і передається в цифровому вигляді. Передача інформації може вестися або в локальну мережу, або мережу Інтернет. Системи ip-відеоспостереження включають в себе мегапіксельні камери відеоспостереження, що дозволяють отримати більш детальне зображення. Як правило, якщо порівнювати роботу аналогової камери відеоспостереження і ip, то в більшості випадків одна ip-відеокамера може замінити два аналогові. Якщо розглядати фінансову сторону установки системи відеоспостереження, то система ip відеоспостереження може виявитися вигідніше аналогової навіть тільки з-за того, що остання передбачає велику кількість кабельних з’єднань.

Можна привести кілька прикладів використання ip-систем відеоспостереження в різних організаціях. Отже, розглянемо об’єкт роздрібної торгівлі. Не секрет, що збитки в діяльності торговельного підприємства можуть бути як від дій співробітників, так і від покупців. Для того, щоб уникнути крадіжок можна використовувати системи відеоспостереження спільно з іншими системами безпеки. При використанні IP камер відеоспостереження можна буде повністю контролювати касову зону та роботу в ній персоналу, що дозволить уникнути махінацій з грошовими коштами. Якщо виникнуть якісь спірні ситуації у розрахунках з покупцями, то можна з допомогою відеозапису з’ясувати всі деталі події. Камери відеоспостереження, які будуть працювати в залі допоможуть уникнути фактів крадіжки товару. А при використанні сучасних технологій можна вести підрахунок відвідувачів, що, наприклад, допоможе проаналізувати завантаженість персоналу в певні дні і скоригувати робочий графік.

Крім торговельної сфери відеоспостереження буде незамінне в сфері обслуговування. Камери відеоспостереження можуть бути встановлені, наприклад, в готелях. Крім того, що можна вести підрахунок відвідувачів, камери відеоспостереження, оснащені мікрофоном, дозволять тримати під контролем процес обслуговування. Керівництво завжди буде в курсі наскільки якісно персонал виконує свої обов’язки. Крім того, у випадку події, наприклад, крадіжки, відеозапис завжди допоможе знайти винних.

В цілому, використання ip-камер відеоспостереження робить можливим побудова ефективної і багатофункціональної системи відеоспостереження, яка може бути використана на різних об’єктах. IP відеокамери здатні передати більш якісну картинку, яка дозволяє надати користувачеві більше інформації. Крім того, сучасні інтелектуальні здібності обладнання здатні брати участь в аналітичній діяльності. Загалом, правильно організована система відеоспостереження на бізнес-об’єкті підвищує ефективність діяльності співробітників, підвищує якісний рівень обслуговування та є незамінним доказом при виникненні спірних ситуацій з клієнтами.