IP — відеоспостереження для офісу

5-27-2020

not found

Також хочемо вам порекомендувати kratos-systems.com/videonablyudenie
У сучасному світі існує безліч ситуацій, коли за квартирою, будинком або офісом потрібен суворий нагляд. Все в порядку вдома, поки ви відпочиваєте на морі, нагодовані домашні вихованці, як справи в офісі, коли поруч немає начальства? Ці питання мимоволі змушують переживати.

Позбутися від цих проблем дозволяє компактна сучасна система відеоспостереження. Завдяки їй, діставши з рюкзака планшет або смартфон, ви можете вивести на екран зображення з картинкою з дому, квартири або офісу. Ага, діти грають з нянею, кіт доїдає другу миску корми, а на роботі підлеглі розкладає пасьянс за ПК. Картина маслом, повний порядок, можна відкинути тривоги в бік.

Саме для цієї мети і призначені IP-камери відеоспостереження. На відміну від аналогових або цифрових камер і IP-пристрою цілеспрямовано створені для віддаленого контролю. Чому так виходить, що взагалі являє собою IP-оптика і як зробити вибір IP-камери відеоспостереження? У цьому огляді фахівці гіпермаркету безпеки Bezpeka-Shop детально відповідять на ці питання.

Принцип роботи IP-камери спостереження

Головна особливість IP-відеокамер — передача сигналу на дуже великі відстані. В теорії, перебуваючи навіть на протилежному боці земної півкулі, користувач може відстежувати зображення з IP-відеокамери. Для передачі використовуються не дроти, а класичне інтернет-з’єднання. Найчастіше для цієї мети застосовується мобільний 3G-інтернет. Приміром, камера HikVision використовує саме таку зв’язок.

Друга особливість IP-зв’язку — використання порівняльного невеликого дозволу картинки. Переважна більшість представлених на ринку моделей обладнані матрицею з роздільною здатністю 2-3 Мп. Так, за якістю вони можуть помітно поступатися розрекламованим моделям на 14 Мп. Але так як відео буде проглядатися не на величезному екрані охоронного пункту, а швидше на екрані смартфона або планшета, то висока роздільна здатність суттєвої користі не принесе. Різниці не буде, якщо планшет з матрицею 1920х1080 буде транслювати картинку з оптики на 2 Мп або на 14 Мп, оскільки роздільна здатність екрана все одно не дозволить отримувати зображення чіткіше, ніж 1920х1080.

Картинка з невеликим дозволом розрахована саме на трансляцію по каналу мобільного 3G-інтернету, який має ліміт швидкості та пропускної здатності. Картинка з надвисоким дозволом стане переривчастою і малозрозумілою.

Перш ніж розповідати про вибір, поговоримо про принцип отримання картинки з IP-відеокамери. Якщо користувачу потрібен саме віддалений доступ, то паралельно з IP-камерою в системі відеоспостереження необхідно передбачити і точку виходу в інтернет. Це може бути або Wi-Fi-роутер, або маршрутизатор, провідним підключенням LAN Ethernet.

IP-камеру можна використовувати і для організації стаціонарного відеоспостереження. Для цього не потрібно підключати оптику до точки інтернет-з’єднання. Можна підключити камеру до комп’ютера або відеореєстратора і насолоджуватися картинкою в режимі реального часу.

Багато користувачів віддають перевагу камер з кабельним підключенням LAN. Справа в тому, що часто така оптика може живитися безпосередньо по витій парі. Ця технологія називається PoE (Power over Ethernet). Цей момент позитивно позначиться і на спрощення електросхеми.

Функціонал сучасних IP-камер виходить далеко за межі однієї лише трансляції зображення. Навіть багато хто з IP-камер початкового рівня володіють можливістю зворотного голосового зв’язку. Перебуваючи за сотні кілометрів від дому, можна нагадати домашньому вихованцеві, що хоч людини і немає поруч, але він все одно піклується про нього.

Якщо говорити про функціонал більш просунутих моделей, то в відеоспостереження можуть бути передбачені різні датчики (звуку, руху, зміни ємності магнітного поля). Такі камери належать до середнього і вищого вартісною діапазону. Але така оптика все одно вважається економічною, оскільки обійдеться набагато дешевше, ніж придбання повноцінного охоронного комплексу. В якості прикладу можна навести модель DS-2CD2020F-I від Hikvision.

Як заощадити при покупці IP-камери відеоспостереження

  • Не варто гнатися за високою роздільною здатністю. Якщо зображення планується переглядати на смартфоні або планшеті з матрицею HD 1280х720, то IP-камери на 2-3 Мп буде достатньо.
  • Для установки IP-камери всередині приміщень підійде модель без захисту від агресивної погоди і антивандального корпусу.
  • Широкий кут огляду потрібен тільки для спостереження відкритих просторів (наприклад, огляду присадибної ділянки). Для контролю приміщення підходить і оптика з кутом огляду на 75°.
  • Камери з підключенням LAN (по витій парі) найчастіше використовують технологію PoE, яка дозволяє живити пристрій від комп’ютера або відеореєстратора. Так можна заощадити на установці ДБЖ (джерело безперебійного живлення).
  • IP-камера з датчиком руху буде робити запис відео тільки за конкретні факти несанкціонованого доступу. Багато з IP-камер цього класу сповіщають власника про фіксацію руху на території, що охороняється. Так ви заощадите на покупці повноцінного охоронного комплексу.

Зв’язка IP-камера відеореєстратор

IP-відеоспостереження — це не бюджетна охоронна система з урізаними можливостями. IP-оптика здатна впоратися навіть з організацією нестандартних охоронних захисних ліній. Як правило, для цієї мети використовуються IP-камери, які розраховані на роботу в складі штатного відеореєстратора.

Відеоспостереження такого рівня є воістину універсальним. Його можна задіяти і вдома, і при організації повноцінної охорони виробничих, комерційних або адміністративних об’єктів.

Відеореєстратор дозволить IP-камері: здійснювати запис фото або відео на жорсткий диск, робити спостереження за певним графіком або в безперервному режимі, автоматизувати відповідну реакцію на тривожні події (сирена, приховане оповіщення поліції або власника).

Великий термін служби, висока надійність і широкий функціонал роблять IP-оптику одним з кращих рішень для організації якісного відеоспостереження.