IP відеоспостереження своїми руками

0
296

В даний час ми можемо спостерігати безліч технологічних новинок на ринку відеоспостереження. Поява ip відеоспостереження робить можливість організації системи відеоспостереження без звернення за допомогою до фахівців у цій сфері. Саме самостійну установку ip відеоспостереження ми розглянемо в даній статті.

IP відеоспостереження, в порівнянні з аналоговим, має безліч переваг. Установка аналогового обладнання складніше і вимагає великих трудових витрат. Для ip відеосистем не потрібна велика кількість кабельних з’єднань, а також можливе використання бездротового обладнання. Одне з головних переваг — це віддалений доступ до камер відеоспостереження.

Зрозуміло, для побудови ip-системи відеоспостереження необхідно придбати деяке обладнання. Обладнання слід вибирати в залежності від того, які цілі та завдання буде стояти перед системою. Для організації самостійної системи відеоспостереження можна вибрати два варіанти. Один заснований на використанні хмарного сервісу відеоспостереження, а інший — на стандартному наборі обладнання. Якщо розглядати перший варіант, то для його впровадження потрібні тільки IP камери і підключення до інтернету. Всі відеозаписи будуть зберігатися в хмарному архіві. Якщо використовується універсальний хмарний сервіс, до такого варіанту належить сервіс Cambat, то користувач може використовувати на свій вибір обладнання, так як відсутня будь-яка прив’язка до виробника. Доступ до камер в онлайн режимі і архівних записів здійснюється за допомогою облікового запису. Переглянути усі події можна з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету, і в будь-якій точці світу. Простіше даного варіанту створення системи відеоспостереження в даний час не існує.

Другий варіант організації відеоспостереження передбачає придбання наступного устаткування: ip камери відеоспостереження, відеореєстратор, жорсткий диск, комутатор, кабель вита пара для підключення відеокамер з комутатором, а також HDMI-кабель для передачі зображення на монітор і роз’єм для кабелю. Є безліч важливих моментів, на які необхідно звернути увагу при виборі обладнання. Що стосується відеореєстратора, то слід визначитися з кількістю каналів. Крім цього, відеореєстратор може бути в продажу з вже встановленим жорстким диском, а може бути і без, що зажадає придбати цей пристрій окремо.

Схема підключення всього обладнання не має великих складностей. В першу чергу, потрібно визначитися з місцем установки обладнання. Відеореєстратор підключається до мережі, а до нього вже здійснюється підключення монітора. Після цього переходимо до комутатора. До цього пристрою підключаються камери відеоспостереження, а сам комутатор з’єднується з відеореєстратором. В цілому процес підключення всього обладнання досить простий. Після того, як устаткування було підключене в єдину мережу, необхідно включити відеореєстратор і монітор для здійснення необхідних налаштувань. Кінцевий результат — це зображення на екрані монітора з встановлених відеокамер.