Історія відеоспостереження

0
273

У повсякденному житті ми користуємося величезною кількістю речей про історію виникнення яких ми практично нічого не знаємо. Адже кілька десять років тому, а може бути і менше, люди навіть припустити не могли, що в майбутньому з’явиться маса предметів і технологій, які в минулому могли здатися щось зі світу фантастики. Все це стосується і систем відеоспостереження. В даний час, звичайно ж, досить складно назвати сферу життєдіяльності, в якій не використовуються камери відеоспостереження. Вони забезпечують безпеку у фінансових установах, організаціях та промислових підприємствах, магазинах, метро, школах і садочках.

Якщо вивчити історію виникнення відеоспостереження, то ми побачимо, що камери відеоспостереження спочатку розроблялися для військових та їх потреб, а не для використання в повсякденному житті. Як відомо, перша камера відеоспостереження, яка була встановлена інженером Вальтером Брюхтом в Німеччині на ракетному полігоні. Мета використання камери була спостереження за запуском ракет «Фау-2». Події відбувалися в 1942 році. Це перші дані про використання систем відеоспостереження про які дізналася громадськість. Можливо, раніше також застосовувалося відеообладнання, але ця інформація залишилася для всіх в таємниці. Саме 1942 рік вважається початковою точкою в розвитку систем відеоспостереження.

У повоєнний час про камери відеоспостереження заговорили все в тій же Німеччині в 1956 році. Поліція Німеччини в місті Гамбург вперше здійснила випробування вуличної системи відеоспостереження. В історію ця система відеоспостереження увійшла під назвою «Zauberspiegel», що в перекладі означає «чарівне дзеркало». Досвід Німеччини в подальший час перейняла велика Британія. У 1960 році лондонська поліція встановила камери відеоспостереження на вулиці з метою контролю за проведенням самого галасливого і небезпечного з точки зору пожежної безпеки (багато факелів і феєрверків) свята «Гая Фокса», який проводиться у ніч на 5 жовтня. Саме у Великобританії в подальшому стали масово встановлювати системи відеоспостереження в громадських місцях. Наступним яскравим подією в світі відеоспостереження стає рекламна компанія в 1967 році від «Photo-Scan», яка присвячена системам відеоспостереження для захисту від крадіжок у магазинах. Далі в 1974 році стали встановлюватися системи відеоспостереження на основних транспортних магістралях в Лондоні. У 1975 році камери відеоспостереження з’явилися в лондонському метро. Спочатку системи відеоспостереження впроваджувалися на стратегічних об’єктах, а вже після стали використовуватися в повсякденному житті.

Історія відеоспостереженняНаступним кроком у розвитку стала поява формату VHS касет. Ця подія відбулася в США в кінці 1970-х років. В цей час був пік популярності відеоспостереження. Камери встановлювалися в магазинах, фінансових установах, автозаправках і т. д. Звичайно ж, відеоспостереження того часу мало масу недоліків. Монохромне зображення не давало можливість розпізнати такі деталі, як колір одягу, автомобіля. Вартість касет була досить високою, тому їх використовували повторно, а з-за цього якість запису погіршувався. Вже наприкінці 1980-х років відеокамери значно змінилися. Вони стали обладнуватися матрицями CCD, що дозволяло отримувати различаемую картинку в умовах поганої освітленості. А вже в 90-х роках з’явилися технології цифрового мультиплексування, які дають можливість здійснювати фіксацію подій з декількох камер на один носій (касету). Крім того, з’явилися технології запису відеоархіву «по колу» і записи «по руху».

Саме 21 століття став новим етапом у розвитку відеотехнологій. З’явилося цифрове відеоспостереження. Найважливішим досягненням можна назвати ip-системи відеоспостереження. Найважливішими новіков в світі відеоспостереження можна назвати:

  • Історія відеоспостереження Поширення мережевого відеоспостереження. Це дозволило об’єднати системи відеоспостереження та комп’ютерні технології.
  • Розробка цифрових відеореєстраторів. Цифрові засоби запису інформації набагато випереджають своїх попередників аналогові, що відсунуло друге на задній план у розвитку відеотехнологій.
  • Wi-Fi. Бездротове відеоспостереження є окремим напрямком і використовується в різних сферах, починаючи від побутових потреб (відеоняні, Wi-Fi, веб-камери) і закінчуючи підключенням окремо розташованих об’єктів до загальної системи відеоспостереження.
  • CMOS-матриці. Саме завдяки появі CMOS-матриці ми маємо можливість спостерігати різну мегапіксельну продукцію у сфері відеообладнання.

Існує ще безліч інших технологій, які значно удосконалили системи відеоспостереження. Історія відеоспостереження Наприклад, хмарні сервіси відеоспостереження. Адже зовсім недавно ніхто не знав про такі можливості. А зараз у цьому напрямку можна знайти різні варіанти. Один з них, Хмарний сервіс Cambat — це універсальний сервіс, що забезпечує користувачеві як віддалений доступ до відеокамер з будь-яких пристроїв, підключених до мережі інтернет, так і зберігання всієї інформації в хмарному архіві. Підключення до нього можливо практично будь-якого обладнання, яке є на ринку відеоспостереження. Складно не помітити, що розвиток відеоспостереження не стоїть на місці, а, відповідно, ми постійно можемо спостерігати різні новинки в області відеотехнологій.