Камери відеофіксації

0
386

Камери відеоспостереження стали незамінним інструментом контролю у нашому повсякденному житті. Вони широко застосовуються для моніторингу та забезпечення безпеки на об’єктах усіх сфер діяльності. У транспортній сфері відеокамери користуються популярністю в самих різних цілях. Приклад використання — камери дорожнього відеоспостереження.

Такі пристрої використовуються для оцінки дотримання правил дорожнього руху. Вони можуть успішно впоратися із завданням фіксації перевищення швидкості учасниками дорожнього руху, зафіксувати проїзд на заборонений сигнал світлофора, а також контролювати дотримання ПДР маршрутними транспортними засобами по виділеній смузі дороги.


Відеокамери і радари встановлюються як на тих смугах руху, де ведеться спостереження, так і на іншій стороні дороги з використанням стаціонарних стовпів. У деяких випадках камери відеоспостереження застосовуються для автоматичного продажу квитків і карток за проїзд на платних ділянках доріг.

За допомогою автоматичного розпізнавання державних номерів транспортних засобів можна визначити порушника, який при русі порушив швидкісний режим. Для контролю руху маршрутних транспортних засобів за встановлений для них смузі руху застосовують такий самий принцип, як і для визначення держномерів. Відеокамери фіксують державний номер транспортного засобу, проводять його порівняльний аналіз з базою номерів тих транспортних засобів, пересування яких дозволено по вказаній смузі руху. У разі порушення правил руху, порушника встановлюється штраф.

Існують різні способи визначення швидкості руху транспортних засобів при русі по дорозі. Для цього можуть бути використані радари більш старого виду, а також більш сучасні комп’ютерні системи, які можуть зафіксувати швидкість руху автомобіля з однієї точки до іншої. Слід врахувати, що ця відстань може вимірюватися не лише в кількох метрах, але і в декількох кілометрах, система обчислює середню швидкість і на основі отриманих даних виписується штраф.

Крім фіксації порушників дорожньо-транспортного руху, системи відеоспостереження широко поширені на КПП різних організацій і підприємств, а також для формування бази транспортних засобів на автостоянках та парковках. Обладнання для контролю за дорожнім рухом постійно вдосконалюється, і якщо пристрої, використовувані раніше, могли контролювати лише одну смугу руху, то в даний час камери відеоспостереження здатні фіксувати порушення на всіх ділянках дороги, тому порушника не залишається ніяких варіантів уникнути покарання за правопорушення.