Камери відеоспостереження HD-SDI

0
191

Зовсім недавно про ip-обладнанні говорили як про сучасну новинку в області відеоспостереження, а давно всім відомі аналогове системи відсували на другий план, як застарілу технологію. Зрозуміло, серед користувачів можна знайти прихильників як одного варіанту, так і іншого. Але, розглядаючи всі можливості аналогових систем відеоспостереження та систем ip, останні виграють за якістю зображення. Тому, розглядаючи питання встановлення відеоспостереження, багато хто приходять до вибору ip пристроїв.

Але, виявляється, є третій варіант — золота середина. Стандарт HD-SDI, здатний забезпечити досить якісне зображення. Для нього характерна передача відеоінформації зі швидкістю 1,5 Гбіт/с, з допомогою стандартного коаксіального кабелю. При використанні цього стандарту передається відеозображення складається з опорних кадрів. Для обробки картинки застосовується досить поширений кодек H. 264. Формат HD-SDI активно набирає популярність. Можна сказати, що в ньому були використані всі переваги від аналогового і ip відеоспостереження.

Зрозуміло, будь-які технології мають які-небудь недоліки. Якщо говорити про HD-SDI форматі, то він також не є винятком. Для того, щоб здійснити передачу HD-SDI на довгому відстані потрібні підсилювачі-повторювачі. При монтажі системи відеоспостереження на об’єкті такі пристрої потрібно буде поставити через кожні 100 метрів. Така побудова забезпечить збереження відеопотоку при його передачі. Якщо порівняти з ip системою відеоспостереження, то в тому випадку, якщо відстань буде перевищувати 100 метрів, також буде необхідно застосовувати мережеві концентратори. Ці пристрої виконують аналогічну функцію.

Якщо на об’єкті використовується ip система відеоспостереження, то при передачі відеосигналу за стиск відповідає саме ip камера. Якщо камера має досить високий дозвіл, а також якщо встановлено таких камер певну кількість, то знадобиться потужний процесор, щоб провести обробку і зробити запис інформації. В цьому питанні, великі ip-системи відеоспостереження вимагає значних фінансових витрат.

У тому разі, коли для створення відеосистеми за основу взяли камери відеоспостереження, які підтримують HD-SDI стандарт, трансляція потоку відбувається без стиснення і шифрування. Ці процеси здійснюються вже в відеореєстраторові. Завдяки цьому, на зображенні не з’являються затримки.

IP камери відеоспостереження передають інформацію за допомогою витої пари. З-за цього є обмеження в обсязі при передачі даних. Для того, щоб забезпечити більш якісне зображення краще використовувати оптичне волокно, що, відповідно, збільшує вартість всієї системи. Деякі фахівці, що працюють в галузі безпеки, вважають, що для того, щоб вести ефективне відеоспостереження і мати можливість розпізнавати обличчя, практично завжди буде достатньо відеокамери 2Mpix/1080p. Таку картинку забезпечують камери відеоспостереження HD-SDI. У зв’язку з цим, існує думка, що немає сенсу збільшувати витрати на систему відеоспостереження, купуючи устаткування, характеристики якого зовсім не обов’язкові на об’єкті.