Камери відеоспостереження з варіофокальним обєктивом

0
309

Варіофокальний об’єктив — це тип об’єктива, механічне будова якого дозволяє ручним або автоматичним способом змінювати фокусну відстань, а, відповідно, будуть змінюватися кути огляду, а також масштаб вибраного ділянки спостереження.

Якщо говорити простіше, то за рахунок спеціальних регуляторів, при збільшенні або зменшенні відстані між лінзами об’єктива, об’єкт відеоспостереження буде наближатися або віддалятися. Вартість пристроїв, оснащених таким об’єктивом вище звичайних, але з їх допомогою можна легко налаштувати потрібний кут, а також межі спостережуваного об’єкта.

Крім вариофокальных об’єктивів є безліч камер відеоспостереження з фіксованими об’єктивами. У такому разі фокусна відстань змінити не можна, воно завжди залишається незмінним. Найчастіше такі об’єктиви застосовуються для відеоспостереження за певним загальним видом на якійсь території, де не будуть вносити які-небудь зміни. Перш ніж вибрати якийсь один варіант, фахівці радять протестувати різні варіанти фокусної відстані оптики. Майже всі статичні об’єктиви можна замінити один одним. Це можливо за рахунок того, що в них використовується універсальна різьбою М12.

Самим головним параметром будь-якого об’єктива є фокусна відстань. Від нього залежить дальність і ширина огляду спостережуваного ділянки. Фокусна відстань може бути ширококутним або вузьконаправленим. Широкий кут огляду необхідний, коли слід вести спостереження за широким ділянкою території, але при цьому немає необхідності мати детальне зображення. Вузькоспрямовані об’єктиви застосовуються в тих випадках, коли потрібно вести зйомку за одним статичним об’єктом, а зображення повинно бути максимально чітким і детальним. Такі відеокамери часто встановлюють для контролю за грошовими операціями на касовій зоні. Зрозуміло, щоб забезпечити максимально ефективне відеоспостереження на об’єкті встановлюють камери відеоспостереження з різними об’єктивами.

Камери відеоспостереження з вариофокальными об’єктивами вдало підходять для використання на різних об’єктах. Зрозуміло, пристрої слід вибирати залежно від умов використання: вулиця чи приміщення. Вибір же самого об’єктива слід робити, враховуючи те, який діапазон фокусних відстаней потрібно.