Компоненти IP відеоспостереження

0
173

Кожна система відеоспостереження включає в себе різне устаткування, що виконує певні функції в роботі всього ланцюжка. До основних складових елементів відносяться: аналогові і ip камери відеоспостереження, відеосервери, декодери, відеореєстратори. Як правило, аналогові камери спочатку встановлювалися для ведення спостереження на об’єктах, тому на той момент, коли на об’єкті планується встановлення мережевого обладнання, дані пристрої вже присутні. У деяких ситуаціях аналогове обладнання має найбільш відповідні характеристики для конкретного об’єкта. Для того щоб аналогове пристрій можна було використовувати для організації системи відеоспостереження по мережі, його необхідно підключити до відеосервера.

Відеосервер являє собою обладнання, що відповідає за перетворення відеосигналу, отриманого з аналогової камери відеоспостереження, в цифровий формат, а також здійснює його стиснення з певним коефіцієнтом компресії і передає його по мережі. З розвитком технологій відео сервери оснащуються все великим набором інтелектуальних функцій. Наприклад, відеосервери, які можна зараз зустріти у продажу вміють аналізувати відеодані (наприклад, детектувати рух). В той момент, коли буде зафіксовано тривожне подія, обладнання відправить повідомлення на електронну пошту або у вигляді смс-повідомлення користувачеві. Пристрої мають різні входи, через які можна підключити датчики.

Для того, щоб у користувача була можливість управляти поворотними камерами відеоспостереження, відеосервер наділили телеметричними функціями. Для того щоб у момент виникнення проблем в підключенні до мережі, запис не була втрачена, пристрій має вбудований жорсткий диск, на який і буде зроблено запис. Надалі цю інформацію можна буде переглянути і скопіювати на центральний сервер.

Часто до складу системи відеоспостереження входить апаратний декодер. На вхід пристрою відеосигнал надходить з мережі, а на виході виходить сигнал перетворений в аналоговий, який надалі відправляється на звичайний монітор.

Обов’язковою частиною такого рішення можна назвати систему управління і адміністрування. Виробники обладнання, як правило, користуються послугами сторонніх розробників ПЗ або купують компанії, що спеціалізуються на створенні подібних систем.