Купольні камери відеоспостереження та їх особливості

0
174

Купольна відеокамера отримала таку назву із-за своєї форми. Форма корпусу такого пристрою нагадує напівкруглий купол. Купол являє собою пластиковий кожух, який зроблений у формі півсфери. Така форма дозволяє виконувати захисну функцію для обладнання, маскувати його серед оточуючих предметів і забезпечує надійне кріплення.

Захисна функція полягає в тому, що купольний корпус камери захищає об’єктив від попадання на нього різних забруднень. Також існують антивандальні камери, які оснащені спеціальним міцним корпусом, який може витримати удари різними знаряддям. Найчастіше такі камери використовують у вуличних системах відеоспостереження, де ризик псування обладнання збільшується в рази. Купольні камери мають малопомітний дизайн, а затемнене скло легко приховує напрям об’єктива камери, а з-за цього важко визначити зону захоплення камерою об’єкта.

Купольна форма камер відеоспостереження є найбільш естетичним, тому вони легко підходять до різних інтер’єрних рішень. Такі камери можна досить часто зустріти в адміністративних будівлях. Своїм зовнішнім виглядом вони не привертають увагу людей. Найчастіше купольні камери на стелі кріплять, але існують моделі, які, з використанням додаткового кронштейну, можна розмістити на поверхні стіни.

Як і інше обладнання, купольні камери відеоспостереження можуть бути аналогового і цифрового типу. Зображення, отримане з цифрових камер набагато чіткіше і вимогливими, ніж з аналогових. В даний час широко використовуються поворотні швидкісні відеокамери купольного типу. Поворотна купольна IP-камера охоплює велику територію для ведення відеоспостереження.

На практиці досить часто вибір падає на купольні камери відеоспостереження. Але такі камери теж мають деякі недоліки. По-перше, з-за пластикового купола погіршується якість зображення, що передається камерою. По-друге, такі камери не розраховані на розміщення їх на вертикальній поверхні. Купольну камеру можна розмістити на стіні, але це скоротить кут огляду, а, відповідно, камера може пропустити важливі події. Ще одним мінусом є відображення інфрачервоного підсвічування від півсфери купола. З-за цього погіршується якість переданої картинки, на зображенні можуть бути присутні відблиски. Безумовно, не дивлячись на деякі мінуси, купольні камери досить популярними завдяки доступній ціні, ефективності і компактності.