Macbook pro 14 (2021): дата виходу, ціни, новини і чутки

0
24

14-дюймовыйapple macbook pro (2021) офіційно представленобщественности на заході apple unleashed 18 жовтня, гдепродемонстрировал розвинені графічні здібності нових чіпсетів m1 ргои m1 max, 14,2-дюймовыйэкран mini-led з частотою оновлення 120 гц і повернення улюблених усіма портів,вирізаних з конструкції в 2016 році.

Минулого року ринок сколихнув macbook pro 13 m1 (2020), ноутбук, який поклався на перший чіп m1, встановлений потім в недорогі macbook air і 24-дюймовий imac. І поки оригінальний чіпсет m1 викликав фурор на it-ринку, використання одного чіпа на доступних (відносно) і професійних ноутбуках компанії затьмарило досвід.

І хоча ми очікували, що apple запустить більш потужний чіпсет (який, як передбачалося, будетназиватися m1x), замість цього компанія показала два нових чіпсети: m1 ргоі m1 max, покликані створити умови для налаштування конфігурації macbook ргов відповідно свашімі потребами.

Ми з нетерпінням чекали нових чіпсетів від apple починаючи з wwdc 2021 в червні, коли macbook pro 14 і macbook pro 16 (2021) засвітилися в перших витоках. Тепер, коли смартфон тут, а очікування підійшло до кінця, схоже, що новий macbook pro обіцяє стати одним з кращих ноутбуків на ринку, не кажучи вже про те, що він увійде в рейтинг кращих macbook’ов, якщо ми станемо порівнювати його зі старшими ноутбуками на базі intel.

Новий14-дюймовий macbook pro поставляється з плоским екраном, зарядкоюmagsafe, панельюміпі-led, інтегрованимустройством читання карт пам’яті sd, портом hdmi і все це робить ноутбукидеальним компаньйоном для творчих професіоналів, будь то графіческіедізайнери або фотографи.

Якщо випереживаєте про працездатність ваших улюблених додатків, не переживайте.14-дюймовий macbook pro m1 махв 3,7 рази швидше процесора intel core i7 (не афішується), а також в 13раз швидше цього процесора з точки зору гарфической продуктивності.

Цифриспрямовують, але вимагають перевірки, тому нам доведеться чекати надходження macbook pro 14 (2021), тоді як ранні тести m1 max припускають, що він більш ніжспособен до будь-яких навантажень, які ви можете дати на ноутбуці.

Як би там не було, це найбільш хвилюючий реліз apple протягом усього року. І поки чекаємо повного огляду 14-дюймової моделі, ось все, що нам відомо на данниймомент.

в погоню!

(зображення надано: apple)

| macbook pro14 (2021): дата виходу і ціни

Macbook pro 14 (2021) доступний дляпредварітельного замовлення вже зараз, а прибуде своїм користувачам він 26 жовтня, в той же день новий ноутбук з’явиться на полицях магазинів apple іавторізованних роздрібних магазинах.

Ми знаємо, що 8-ядерний процесор з 14-ядерним графічним чіпом m1 ргопрі підтримці 16 гбоперативної пам’яті з накопичувачем на 512 гб надійде в продаж за 1999$ (150000р+ пдв), а більш потужний 10-ядерний (цп) / 16-ядерний (дп) m1 ргос тими ж 16 гб озуі 1 тб ssd встане вже в 2499$ (187500р + пдв).

14-дюймовимасвоок pro на базі m1 max поки не отримав ціноутворення, але ви зможете налаштувати конфігурацію на сайті apple, включаючи озу (16 гб, 32 гб і 64гб), тоді як обсяг накопичувача можна вибрати до 8 тб.

Вмаксимальної конфігурації з чіпом 10 ядер / 32 ядра m1 max, 64 гб озу і 8 тб ssdв 14-дюймовомкузове встане своїм користувачам в приголомшливі 5899$ (440000р + пдв).

(зображення надано: apple)

| macbook pro14( 2021): дизайн

І покадругие пристрої з лінійки apple отримали барвисті оновлення в цьому році, 14-дюймовий macbook pro (2021) зберіг стиль2-кольорового оформлення: сріблястого і сірого кольорів. Розчаруванням стає той факт, що замість стильного антрациту ми знову отримуємо два відтінки сірого,не кажучи вже про сміливий вибір кольорів 24-дюймового imac m1.

Але є і хороші новини, які торкнуться портів: 14-дюймовий macbook pro (2021) обладнаний трьома портами thunderbolt 4, одним портом hdmi, слотом sdxc для карт пам’яті і портом magsafe 3, а також демонструє клавіатуру magic keyboard з touch id, тачпадом force touch і ще адаптер живлення на базі usb-c не забудемо.

Завдяки такій великій кількості потів, ви зможете підключити до трехрго display xdr и4к телевізор з m1 max або два pro display xdr, якщо вибір впаде на m1 pro.

Чутки про видалення сенсорної панелі виявилися вірними:простір touch bar заповнюється новими фізичними комбінаціями клавіш для spotlight, siri, dictation і «не турбувати».

Слід було дочекатися 2021 року, щоб отримати, нарешті,камеру з роздільною здатністю 1080р на macbook,серйозне оновлення від старого датчика на 720р, за який apple трималася останні кілька років. Мало того, що нова камера отримала широкудіафрагму, яка отримує більше світла, вона скоротить шум і статіческіетумани, характерні для камер apple.

Разом з датчиком обробки зображень збільшеного размераі ефективними пікселями, камера обіцяє подвоїти продуктивність в условіяхплохого світла, тому вам не буде потрібно додаткове підсвічування, чтобывыглядеть найкращим чином.

| macbookpro 14 (2021): екран

(зображення надано: apple)

До нас доходили чутки, що панеллю 14-дюймового macbook pro (2021) стане liquid retina xdr на базі технології mini-led, так і сталося. Міні-світлодіодний екранпропонував стабільний рівень яскравості до 1000 ніт, пікову яскравість до 1600 ніт івсе це з коефіцієнтом контрастності 100000:1.

Macbook pro14 (2021) також зможе похвалитися фантастичним охопленням кольорової гами p3 з підтримкою одногомільярда кольорів для самих плавних градієнтів, promotion іадаптівной технологією оновлення в 120 гц, найшвидшою з тих, чтоколи-небудь використовувалися на ноутбуках macbook.

Екран не просто чудовий за відтворенням фільмів і фільмів, які ви можете дивитися в дорозі. Його функції обіцяють подаруватиекстаз графічним фахівцям, редакторам відео, художникам і подібним. Вкомбінації з інтегрованим кард-рідером і портом hdmi ми бачимстремління apple зробити новий ноутбук кращим для творчих професіоналів істудентів.

(зображення надано: apple)

З огляду на випуск m1 pro і m1max, 14-дюймовий macbook pro обіцяє серйознийпотенціал. Як уже згадувалося вище, існує значний вибірконфігурацій, так що ви зможете отримати відносно доступний ноутбук (длякатегорії продуктів з приставкою pro) або витратити більше, щоб розкрити його потенціал.

Незалежно від обраного чіпсета, будь то m1 pro або m1 max — вони стають великим кроком упередвідносно поточного m1, який вже був потужним. В останньому поколінні ноутбуків macbook pro apple повертається до свого коріння, пропонуючи абсолютну продуктивність для творчихспеціалістів.

Якщо ваш вибір впаде на m1 pro, тотпропонує 2-чіпову архітектуру, що підтримує до 32 гб уніфікованоїпам’яті, що,згідно apple, гарантує «високу пропускну здатність з низькою затримкою». Пропускна здатність пам’яті досягає 200 гб/с, що практично в три рази перевищує m1.

Процесор обладнаний вісьмома високопродуктивними ядрамис двома високоефективними ядрами, а m1 pro зможе перемикатися між ними, щоб оптимізуватипродуктивність в залежності від миттєвого завдання. Що стосується графіки, m1 pro поставляється з 16-ядерним графічним чіпом на 2048 виконавчих модулів, обіцяющихпродуктивність в 5,2 терафлопа, що вдвічі перевищує продуктивність м1.

Якщо у вас є гроші, які палять кишеню, а такжеплануються до роботи дійсно вимогливі додатки, ви могли бувибрати m1 max. Цей флагманський чіпсетпідтримує вдвічі більше пам’яті, налічує 57 мільярдів транзисторів, удвоєбольше, ніж у m1 pro.

Важливо відзначити, що m1 max працює з тим-же 10-ядерним процесором,що і m1 pro, але ви, безумовно, отримуєте ідругіе переваги. Що стосується графічної продуктивності, m1 max обладнаний ядерним чіпом, який вдвічі більше, ніж у m1 pro.

Графічний процесор також обладнаний 4096 виконавчими блоками, вдвічі більше, ніж у m1pro, а також удвоєбольше і обсяг паралельних потоків (98304 проти 49512).

Згідно з apple, 10-ядерний процесор в m1pro ім1 max, що працює всередині 14-дюймового macbook pro, дозволяє:

  • збірка проектів на базі xcode виконується в 3,7 рази швидше;
  • в logic pro до 3 разів більше модулів amp designer;
  • продуктивність обчислень гідродинаміки в nasa tetruss в 2,8 рази швидше;

Оснащений 16-ядерним графічним чіпом m1pro і 32-ядерним графічним чіпом m1 max, 14-дюймовий macbook pro перетворює процеси з інтенсивною графікою наступним чином:

  • Рендеринг 4к в final cut pro з m1 pro в 9,2 рази швидше, а також в 13,4 рази швидше з m1 max;

Комбінована продуктивність графічного чіпа в комбінації свекторними і растровими зображеннями стала

Комбінована продуктивність графічного процесора в поєднанні свекторним і растровим зображеннями до 5,6 разів вище в affinity photo з m1 pro ідо 8,5 разів вище з m1 max.

Отрисовка ефектів до 3,6 разів швидше в blackmagic design davinci resolvestudio з m1 pro і до 5 разів швидше з m1 max.

І m1 pro, і m1 махоснащени 16-ядерним neural engine, що дозволяє користувачам виконувати більш швидкі завдання машинного навчання, в тому числі:

Швидкість відстеження об’єктів в final cut pro з m1 pro до 8,7 разів вище, см1 max — до 11,5 разів.

Виявлення редагування сцени у відео 1080p prores 422 в adobe premierepro до 7,2 разів швидше.

Підвищення продуктивності до 2,6 разів при виборі об’єктів на зображеннях adobe photoshop.

| macbookpro 14 (2021): час автономної роботи

(зображення надано: apple)

Якщо головним переживанням стає тривалістьавтономної роботи, apple може запропонувати хороші новини: оновлені macbook pro 14 і macbook pro 16 перевершутьпродуктивність акумуляторів попередніх 13-дюймового macbook pro m1 (2020) і macbook air (2020).

За даними apple,macbook pro14 (2021) може запропонувати до 17 годин відтворення відео, що не зовсім такдля 16-дюймової моделі, яка може запропонувати до 21 години відтвореннявідео. Тим не менш, додаткові сім годин відтворення здаються значним подвигом для такого потужного ноутбука.

Мало того, нове покоління macbook pro здатнопредложіть єдиний рівень продуктивності незалежно від того, підключеноутбук до мережі або працює від батареї, ви не втрачаєте в продуктивності,поки віддалені від розетки.

Цікаво, що є різниця між ноутбуками двох діагоналей(звичайно, крім розміру), яку apple не згадує. Обидва ноутбука можнозаряджати за допомогою thunderbolt і magsafe,але тільки 14-дюймовий macbook pro вміє швидко заряджатися по портах usb-c / thunderbolt4, а великий macbook pro16 (2021) обмежується швидкою зарядкою на портах magsafe.