Матриця ip камери

0
194

Не секрет, що ip відеоспостереження стає все більш поширеним варіантом побудови системи відеоспостереження як для домашнього використання, так і для забезпечення безпеки на підприємствах і в різних організаціях. Зрозуміло, що головне питання — це вибір відповідного устаткування. На ринку відеоспостереження представлений широкий ряд відеообладнання, що відрізняється своїми технічними характеристиками.

При підборі необхідної камери відеоспостереження необхідно, в першу чергу, звернути увагу на матрицю пристрою. В залежності від технології виробництва, матриці поділяються на два основних види: CCD матриці CMOS матриці.

Сучасні CCD матриці в ip камери відеоспостереження характеризуються гарною якістю передачі кольору, високою чутливістю, а також існує можливість підключити об’єктив. Матриці такого роду мали широку популярність ще в аналогових системах відеоспостереження. CCD матриці з мегапіксельним дозволом мають досить високу вартість. Камери відеоспостереження, оснащені такою матрицею, будуть найбільш підходящим варіантом для системи відеоспостереження в будівлі або на вулиці, де характерний не надто високий рівень освітленості.

CMOS матриці стали відомі вже після появи на ринку ip камер відеоспостереження. Перший час отримане з допомогою таких пристроїв зображення мало не занадто гарна якість, але з часом ситуація змінилася. З розвитком технологій сучасні CMOS матриці за параметрами стали не гірше ніж сенсори CCD. Єдиний мінус, який пов’язаний з використанням CMOS матриці — це проблема з чутливістю. Якщо обладнання буде використовуватися в умовах поганої освітленості, то тоді не варто робити вибір на користь таких пристроїв. Її робота призначена для ведення зйомки при хороших умовах освітленості на об’єкті. В даний час на ринку відеоспостереження представлено дуже велика кількість камер відеоспостереження з матрицями CMOS.

Якість і рівень деталізації картинки залежить від дозволу матриці камери відеоспостереження. Чим вище рівень дозволу у пристрої, тим більш детальну картинку отримає користувач. Але варто враховувати, що не завжди високі параметри пристроїв доречні для конкретних цілей.

Використання матриць з високим дозволом часто веде до високого рівня шуму зображення. Для передачі зображення, яке має високий дозвіл, потрібна хороша пропускна здатність мережі. Крім дозволу при виборі камери відеоспостереження варто звернути увагу на чутливість матриці. Цей параметр показує при якій мінімальній освітленості на об’єкті користувач зможе отримати якісну картинку. Даний параметр камери вимірюється в Люксах. Потрібно звернути увагу на цей параметр, якщо камеру відеоспостереження буде необхідно використовувати для зйомки в темний час доби.