Mediatek планує обігнати qualcomm

0
12

Тайванська компанія mediatek планує вивести на ринок флагманський процесор dimensity 2000, технічні характеристики якого за деякими параметрами порівнянні і навіть перевершують флагманський процесор qualcomm наступного покоління snapdragon 898.

Останні два роки після виходу на ринок серії dimensity компанія mediatek активно конкурувала з флагманськими процесорами qualcomm. У фінансовому звіті компанії, оприлюдненому місяць тому, mediatek заявила про плани випуску до кінця поточного року флагманського процесора, що підтримує роботу в мережах 5g. За відомостями інсайдерів, це і буде чіп серії dimensity 2000.

Перші смартфони, оснащені процесорами dimensity 2000, з’являться на ринку вже в першому кварталі 2022 року, і їх вартість складе близько 464 доларів (3000 юанів). Таким чином, ціна процесора дозволяє зробити припущення про конкуренцію нового процесора з чіпами snapdragon 870, однак, за відомостями інсайдерів, продуктивність dimensity 2000 може змагатися з більш потужними процесорами qualcomm.

За наявними у інсайдерів відомостями, апаратна частина процесора dimensity 2000 аналогічна майбутнім чіпам qualcomm snapdragon 898. При цьому за окремими параметрами чіп mediatek зможе перевершити процесор від qualcomm. У плані роботи з графікою dimensity 2000 буде продуктивніше, ніж snapdragon 888, але при цьому буде споживати менше енергії.

Новий dimensity 2000 розроблений на архітектурі cortex x2 і a9, а графічний процесор — на архітектурі g79. При виробництві чіпів буде використаний 4 нм техпроцес tsmc. Таким чином, якщо інсайдерська інформація вірна, новий чіп однозначно перевершить флагман qualcomm snapdragon 888 і можливо складе гідну конкуренцію майбутньому snapdragon 898.

Одним з основних переваг чіпів mediatek останнім часом стала стабільна робота процесорів і оптимальне співвідношення ціни і якості на тлі більш дорогих чіпів qualcomm. Офіційна презентація dimensity 2000 пройде в кінці цього року, а вже на початку 2022 року споживач зможе оцінити, наскільки нові процесори mediatek, встановлені в смартфонах, зможуть скласти конкуренцію флагманам qualcomm.