Мегапіксельні камери відеоспостереження

0
278

Мережеві відеокамери, що функціонують на основі мегапіксельною технології, здатні забезпечити більш високий рівень дозволу порівняно з аналоговими пристроями. З допомогою таких камер відеоспостереження набагато простіше отримати детальну картинку, що дає можливість розпізнати людину і об’єкти на відзнятому матеріалі. Дозвіл мегапіксельних відеокамер може більше ніж у три рази перевищувати дозвіл аналогових пристроїв. В деяких випадках використовують комбінацію декількох пристроїв для побудови функціональних відеосистем. Для цього застосовують мегапіксельні пристрою разом з відеокамерами, які мають гіршою роздільною здатністю, але мають перевагу за рахунок високої світлочутливості і економічності.

Установка мегапіксельного обладнання на деяких об’єктах може зіграти вирішальну роль, а для деяких — стати необґрунтованою тратою коштів. Вибір потрібних камер відеоспостереження варто робити тільки після того, як для конкретного об’єкта вже поставлені певні цілі і завдання.

Часто, встановлення системи відеоспостереження на об’єкті націлена на отримання загальної картини всього, що відбувається. Але є об’єкти, де від камер відеоспостереження потрібна деталізація подій, що відбуваються. Наприклад, відеоспостереження в касовій зоні, де необхідно отримати картинку, на якій будуть чітко проглядатися деталі, аж до грошових купюр. Для таких цілей можуть бути використані відеокамери, оснащені телескопічним об’єктивом або об’єктивом з зумом, що забезпечить багаторазове наближення потрібного об’єкта. Мегапіксельні камери відеоспостереження забезпечать зображення високої якості з добре проглядаються деталями.

З допомогою аналогових відеокамер можна отримати картинку з роздільною здатністю 704х480 пікселів (NTSF) або 704х576 пікселів (PAL), вже після того, як буде виконана оцифровка відео. Даний показник дорівнює 400 000 пикселів. В області охоронного відеоспостереження були проведені розрахунки і прийнято вважати, що для ведення оглядового відеоспостереження на об’єкті буде достатньо 200-300 пікселів на квадратний метр території, де ведеться відеоспостереження.

Якщо на об’єкті потрібно проводити, наприклад, розпізнавання осіб, то тоді дозвіл має бути до 1500 пікселів на квадратний метр. Це говорить про те, що для відеоспостереження з виконанням ідентифікації людини на невеликій території розміром 2,3×2,3 дозвіл відеокамери вимагається вище 1 мегапікселя.

Щоб правильно зробити вибір на користь того, чи іншого пристрою відеоспостереження, слід провести ретельний аналіз території, де планується установка системи. Перевагою вибору мегапіксельних камер є те, що вони здатні забезпечити огляд більшій території, що дозволяє знизити кількість необхідного обладнання. Крім того, завдяки мережевому мегапіксельному відеоспостереження, можна змінювати форматні співвідношення зображення, що є ще одним додатковим плюсом до високого дозволу. Таке обладнання легко знаходить застосування в будь-якій галузі життєдіяльності, потребує в охоронній системі.