Мережеві відеосервери

0
262

Відеосервер — це обладнання, що знаходиться в складі аналогово -цифрової системи відеоспостереження, що використовується для здійснення трансформації аналогового відеосигналу в цифровий для подальшої відправки по мережі, а також збереження на жорсткому диску або іншому пристрої.

Відеосервери використовуються на тих об’єктах, де вже працює аналогова система відеоспостереження, для того, щоб передати дані з однієї або декількох аналогових камер відеоспостереження по мережі або запису на жорсткий диск. Деякі відеосервери оснащені вбудованими датчиками руху, а також є можливість підключити до них зовнішні охоронні датчики. Яким же чином працюють такі пристрої?

Зображення, що надходить з аналогової камери відеоспостереження, перетворюється в цифровий формат за допомогою плати відеозахоплення, встановленої в відеосервері. Від кількості плат, якими оснащений відеосервер, залежить кількість камер відеоспостереження, які можна буде до нього підключити. Відеосигнал, що пройшов оцифровку, направляється в блок компресії, де відеодані трансформуються в один з форматів стиснення. Процес стиснення даних в відеосервері може виконуватися програмно або апаратно. Відеосервери, які виробляють стиснення програмно мають меншу вартість, але обробка інформації виконується із затримкою. Для систем відеоспостереження в режимі реального часу більше підходять відеосервери з апаратним стисненням.

Пряме підключення відеосервера до локальної мережі здійснюється через інтерфейс Ethernet. Флеш-пам’ять відеосервера призначена для зберігання програмного забезпечення, яке відповідає за управління роботою відеосервера. А оперативна пам’ять призначена для збереження тимчасової інформації, яка створюється при виконанні програм. У деяких видеосерверах певна частина ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті використовується для запису поточних кадрів і має назву відеобуфер.

Загальна швидкість передачі інформації залежить від певних факторів: кількість відеокамер, які підключені до відеосервера; якість відеозображення; варіант підключення відеосервера до мережі. В залежності від того, скільки плат відеозахоплення вбудовано в відеосервер, кількість каналів може бути від одного до шістнадцяти. Алгоритм стиснення відео впливає на якість отриманого зображення, а також на швидкість передачі даних по мережі.

У системі відеоспостереження, де використовується відеосервер, перегляд відео та процес управління відеокамерою можливий з будь-якого мережевого комп’ютера, де є веб-браузер. Існують деякі моделі відеообладнання, в комплекті з якими йде програмне забезпечення, за допомогою якого можна віддалено вести перегляд відео, налаштовувати камери, а також проводити оновлення програмного забезпечення відеосервера. Як правило, подібне програмне забезпечення можливо використовувати тільки з обладнанням певного виробника.