Мікрофони для відеоспостереження

0
175

Напевно, кожен з Вас, якщо порівняти відеозапис зі звуковим супроводом і без нього, прийде до висновку , що відео зі звуком буде більш інформативним. У деяких ситуаціях звукова інформація, яку можна почути на відеозапису може бути ключовою, а одного відео без звуку може бути не достатньо для розуміння ситуації.

В даний час камери відеоспостереження з мікрофонами досить часто користуються попитом. Мікрофони, використовувані в системах відеоспостереження, поділяють на пасивні та активні. Обидва варіанти мають певні переваги. Вартість такого обладнання визначається способом роботи і якістю складових елементів. Якщо говорити про активних мікрофонах, то підсилювач в таких пристроях розташований в одному корпусі з мікрофоном. Харчування активних мікрофонів відбувається з допомогою зовнішнього блоку живлення. Отриманий сигнал відразу вирушає на вхід відеокамери або відеореєстратора. Активні мікрофони оснащені трьома проводами. Перший — це загальний провід, далі — харчування, останній провід — передача сигналу. Підключення відбувається з використанням роз’єми RCA. Активний мікрофон може самостійно регулювати звуковий сигнал, на підставі його гучності. Якщо система відеоспостереження встановлюється на територіально великому об’єкті, то використовуються активні мікрофони.

У протилежній ситуації, коли об’єктом є невелике приміщення, а від запису звуку не вимагається високий рівень чутливості, використовують пасивні мікрофони. У деяких випадках разом з даними пристроями можуть встановлюватися окремо приймачі-підсилювачі. Ці заходи вживаються для того, щоб збільшити рівень звуку. Якщо основною метою поставлено завдання чіткої запису людського голосу, то для цього існують спеціалізовані мікрофони. Вони призначені саме для запису мови. Таке обладнання може прибрати будь-які перешкоди на записи у вигляді сторонніх шумів. Сучасні камери відеоспостереження дозволяють не тільки записувати звук, але і відтворювати його. Мова йде про IP-відеокамери. Таке обладнання оснащене спеціальним пристроєм, яке здатне відтворити звуковий сигнал. Використання мікрофонів в системі відеоспостереження дозволяє користувачеві вирішити безліч завдань, а також пристосувати устаткування до виконання певних завдань.