Можливості мережевого відеоспостереження

0
270

На об’єктах, де відеосистема встановлюється за стандартною схемою, потрібно додатково створити мережу відеоспостереження крім вже проведеної телефонної або комп’ютерної мережі. IP-системи відеоспостереження на основі комп’ютерної мережі дають можливість використовувати вже наявні мережі, крім того, об’єкт може бути розташований абсолютно в будь-якому місці, де присутня інтернет підключення.

Це є головним достоїнством мережевого обладнання перед аналоговим. При передачі відеосигналу по коаксіальному кабелю є обмеження по відстані, сигнал починає пропадати приблизно на відстані 300-500 метрів. Найсучасніше обладнання, яке має передпідсилювачі з предкоррекцией сигналу, здатне забезпечити передачу сигналу максимум на відстань в 2 км. Мережеве обладнання робить можливим створення системи відеоспостереження на об’єктах, які територіально розкинулися на території великої площі. А всі дані, отримані з камер відеоспостереження, можна передати для перегляду в режимі реального часу на будь-який пристрій.

Установка кабельної системи відеоспостереження вимагає не тільки великих фінансових витрат, але і сам процес монтажу досить трудомісткий. При використанні мережевих систем відеоспостереження у користувача з’являється можливість керувати великою кількістю відеокамер, а такі системи відеоспостереження можна легко поєднати з іншими комплексами системи безпеки. Цифрове відеоспостереження на основі комп’ютерної мережі будується на спільних протоколах та алгоритми передачі інформації, єдиному підході до адміністрування, налаштування та інсталяції системи. Такий спосіб дає можливість інтегрувати вже існуючі системи, при цьому якість зображення не буде втрачено. Крім того, є широкий вибір функціональних можливостей.

За допомогою комп’ютерної мережі можна управляти поворотними камерами відеоспостереження. Завдяки використанню комп’ютерної мережі можна створювати архіви з даними від потрібної кількості джерел інформації. IP відеокамери мають оперативну пам’ять, за рахунок якої вони можуть записувати буферне зображення і зберігати відеокадри. Деякі пристрої оснащені флеш-пам’яттю, куди виробляється запис драйверів і налаштувань.

Підключення аналогових камер відеоспостереження відбувається за допомогою коаксіального кабелю, вони потребують в зовнішньому електричному живленні, а, відповідно, все це збільшує загальні витрати на побудову такої системи відеоспостереження. Мережеве програмне забезпечення дозволяє керувати великою кількістю камер відеоспостереження. Зберігати інформацію в цифровому форматі набагато простіше і фінансово не так затратно, а, крім того, можливий швидкий пошук потрібних даних в архіві. Багато моделей мережевих відеокамер підтримують живлення по мережі. В цілому, мережеве обладнання, останнім часом все більше займає лідируючі місця, що відводить аналогові пристрої на другий план.