Мультиплексори систем відеоспостереження

0
142

Мультиплексори є складовим елементом системи відеоспостереження, коли на об’єкті встановлено значну кількість камер відеоспостереження. Вони забезпечують управління роботою системи, а також проводять обробку відеосигналу при запису і перегляду. Мультиплексор по своїй функціональності такий же як комутатор або квадратор.

Мультиплексор має один мінус у своїй роботі. Він полягає в тому, що при роботі режиму мультикартинки зображення, отримане з камер відеоспостереження, виходить переривчастим. Це пов’язано з цифровою обробкою зображення, яке пристрій здійснює в момент її передачі на екран монітора.

Всі мультиплексори, які зараз можна зустріти на ринку відеоспостереження, оснащені додатковими роз’ємами. Вони призначені для підключення таких додаткових пристроїв, датчики руху, а також іншого обладнання, яке бере участь у процесі забезпечення безпеки на об’єкті. Найчастіше мультиплексор використовують з двома моніторами. На екрані одного можна бачити картинку з зображенням всіх камер, які підключені до системи, а на екрані другого — зображення з відеокамери, яка веде спостереження за пріоритетною територією.

Крім того, мультиплексори оснащені детекторами активності, які дозволяють визначити, в якій частині об’єкта, що знаходиться під спостереженням, були помічені активні дії. В той момент, коли відбулися які-небудь зміни, мультиплексор видає сигнал, а картинка отримана з відеокамери відображається на моніторі.

Мультиплексори діляться на три групи: симплексні, дуплексні і триплексні. Симплексний мультиплексор, призначений для ведення цілодобової відеозапису даних, отриманих з відеокамер. Недолік такого пристрою полягає в тому, що, якщо у користувача з’явиться необхідність переглянути архівну запис, то діючу відеозапис доведеться зупинити. В даний час таке обладнання майже не застосовується.

Дуплексний мультиплексор забезпечує підключення відразу двох спеціальних відеомагнітофонів. Один з них буде застосовуватися для цілодобової запису даних з камер відеоспостереження, а другий — для перегляду. Перегляд відеозапису можливий в різних режимах. Можна вивести мультикартинку з зображенням всіх камер, а можна переглянути тільки одну відеокамеру. Найпоширенішими вважаються триплексні мультиплексори. Таке обладнання дозволяє підключити не тільки два відеомагнітофона, але і ще один монітор.