Мультісенсорная система відеоспостереження

0
165

Мультісенсорная система відеоспостереження являє собою систему загального контролю за територією об’єкта в цілодобовому режимі на протязі всього року з максимальним рівнем скритності. У стандартному складі мультісенсорная система відеоспостереження являє собою: поворотний пристрій, тепловизор, відеокамеру і лазерний далекомір. Яскравим прикладом роботи мультисенсорної системи відеоспостереження служать такі об’єкти, як аеропорт, АЕС та межа.

Така система в аеропорту ретельно стежить за периметром. Оператор, який контролює всю навколишню обстановку може спостерігати за всім, що відбувається за допомогою двох відеоканалів — тепловізійного і телеканалу. У тому випадку, коли спрацювали датчики, встановлені по периметру, система автоматично направляється в те місце, звідки був отриманий сигнал. Таким чином оператор зможе з’ясувати причину тривожного сигналу і розібратися в ситуації. При виникненні небезпеки вторгнення на територію аеропорту якогось об’єкту система включає детектор руху і тепла і спрямовується на ту ділянку, де було зафіксовано проникнення.

Якщо говорити про мультисенсорної системі відеоспостереження, встановлену на АЕС, то там принцип роботи такий же. Крім цього, звичайно, на такому об’єкті є водний простір, яке також повинно постійно перебувати під контролем.

Використання мультисенсорної системи відеоспостереження на кордоні дає можливість фіксувати абсолютно будь-які об’єкти на контрольованій території. Таку систему можна використовувати спільно з радаром. За радаром стоїть завдання зафіксувати об’єкт, потім передати його на поворотний пристрій, після чого може бути проведений захоплення об’єкта і його подальше супроводження.

Мультісенсорная система відеоспостереження має безліч переваг для здійснення ефективного відеоспостереження на об’єкті. Але рівень ефективності функціонування залежить від правильності побудови такої системи з урахуванням покладених на неї завдань. А, крім цього, варто ще врахувати, що таку систему необхідно правильно поєднувати з іншими технічними засобами, які забезпечують безпеку на об’єкті.