Наскільки подорожчав iphone з моменту появи апарату першого покоління

0
8

Перший в історії iphone був представлений в 2007 році і рік за роком з’являлися все нові моделі. Апарат ставав швидше, ріс в розмірах, отримував нові функціональні можливості, підвищену автономність і міцність. Нещодавно було проведено дослідження, згідно з яким за ці роки ціна на iphone збільшилася більше ніж на 80%.

Останні моделі iphone в середньому на $400 дорожче в порівнянні з iphone 2007 року. Ціна по всьому світу зросла на 81%. Це означає різницю в $437 в 38 країнах, де апарати зараз продаються.

Ціни зросли з кількох причин. Збільшуються витрати на виробництво і дослідження. Грає роль інфляція на різні товари по всьому світу. При цьому вартість iphone на 26% перевищив зростання інфляції. Це означає, що в реальному вираженні iphone подорожчали на $154.

У дослідженні наводиться інтерактивна карта, де показується зміна вартості iphone у відсотках від ввп. Найбільше апарат подорожчав в оае, а саме на 110%. У росії iphone не подорожчав, а подешевшав на 2% в порівнянні з 2007 роком. Природно, доступніше для населення він через це не став, оскільки вимірювання проводилися в доларах, а курс рубля за цей час впав як мінімум в два рази. Найдешевше iphone став в ірландії, де в порівнянні з 2007 роком він доступніше на 32%.