Наступне покоління відеокарт amd може отримати кеш 3d infinity і архітектуру mcm з 3d stacking

0
23

Компанія amd продовжує розробку багаторівневого кеша і чиплетів для наступного покоління своїх центральних і графічних процесорів. Інсайдер greymon55 стверджує, що в процесорах epyc і ryzen буде застосовуватися дизайн кеша 3d infinity.

У картах на архітектурі rdna 2 amd представила перше покоління infinity cache. Цей кеш розташовується на чіпі графічного процесора, забезпечуючи підвищену швидкість передачі даних і пропускну здатність. Нинішній дизайн може забезпечити обсяг 128 мб і пропускну здатність 2 тб/с.у наступному поколінні очікується дворазове збільшення обсягу кеша. У графічних процесорах navi 33 його буде 256 мб, а в navi 31 512 мб.

Кеш буде розділений надвоє, оскільки це архітектура mcm. Також може застосовуватися дизайн 3d stack. Відповідно, технологія кеша 3d знайде застосування в лінійках продуктів amd ryzen, epyc і radeon.

Сьогодні amd повинна оголосити серверні графічні процесори cdna 2, перші з mcm. Можливо, там теж буде застосовуватися багаторівневий кеш для підвищення пропускної здатності.