Обслуговування систем відеоспостереження

0
167

Встановлене обладнання для відеосистеми, як і будь-яка інша техніка вимагає обслуговування в процесі свого функціонування. Для того, щоб система працювала безвідмовно необхідно ретельно стежити за технічним станом усіх складових. Обслуговування відеоспостереження можна розділити на три пункти: робота над помилками при установці системи, усунення неполадок, які виникли в процесі використання обладнання та заходи профілактики, удосконалення системи відеоспостереження.

Звичайно ж, виникнення яких-небудь несправностей у щойно змонтованої системи відеоспостереження навряд чи в когось викличе позитивні емоції, але все ж такі ситуації не виключені. Обслуговування зводиться до усунення виниклих неполадок в системі, а також попередження можливих. Підставою для такого роду обслуговування, як правило, служать перешкоди у відеосигнал, порушення передачі кольору, або навіть короткочасне зникнення зображення. Найчастіше причиною всьому є сполуки, які із-за впливу факторів навколишнього середовища починають окислюватися. Щоб цього уникнути, необхідна пайка всіх з’єднань з подальшою герметизацією.

Під час використання устаткування буде потрібно проведення планових і позапланових робіт, що стосуються обслуговування і усунення різних несправностей в системі відеоспостереження. В першу чергу, необхідно підтримувати чистоту таких складових, як об’єктиви, світлові фільтри, скло розмежовує об’єктив і ІЧ підсвічування і т. д. Якщо ці поверхні будуть забруднені, то в результаті вийде погана якість зображення, картинка буде не чітка, з’явиться спотворення. Терміни проведення профілактичних робіт залежать від умов використання обладнання. Під час експлуатації системи відеоспостереження проводяться роботи по усуненню несправностей, пов’язаних з неправильною експлуатацією системи відеонагляду, фізичної або іншого роду пошкодження обладнання та кабельних мереж.

Світ технологій постійно розвивається, з часом виникає необхідність в модернізації системи відеоспостереження. На цьому етапі може бути заміна застарілого обладнання на більш сучасні пристрої. Отже, можна сказати, що якість самої системи відеоспостереження і ймовірність виникнення проблем при експлуатації залежить від вибору основного обладнання та додаткових пристроїв, правильної проектування системи відеоспостереження і монтажу, а також від того, наскільки професійно була проведена перевірка обладнання.